| کد خبر: 269166 |

۲۱۰ ساختمان غیرایمن در تهران باید تخریب شود

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، با اشاره به بررسی ۱۴۰۰ ساختمان بلندمرتبه در تهران از منظر تاب آوری، گفت: بر اساس برآوردها ۱۵ درصد (۲۱۰ ساختمان) از این ساختمان ها باید تخریب شوند.

تین نیوز

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، با اشاره به بررسی ۱۴۰۰ ساختمان بلندمرتبه در تهران از منظر تاب آوری، گفت: بر اساس برآوردها ۱۵ درصد (۲۱۰ ساختمان) از این ساختمان ها باید تخریب شوند.

به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم، محمدمهدی حیدری مبنی بر اینکه چه تعداد ساختمان غیرایمن در تهران بر اساس بررسی های مرکز تحقیقات وجود دارد، اظهار کرد: از دو منظر سازه ای و مطالعات حریم، 1400 ساختمان بلندمرتبه تهران مورد بررسی قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: 40 درصد از این ساختمان ها تاب آوری لازم را داشته اند و 25 درصد دیگر نیز لازم است مالکان آنها مشاوران مقاوم سازی را استخدام کنند. بر اساس برآوردهای صورت گرفته 15 درصد از این ساختمان ها باید تخریب شوند و مالکان آنها نباید به دنبال مقاوم سازی باشند.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، در پاسخ به پرسش دیگر مبنی بر اینکه آیا در بین این 210 ساختمان، بیمارستان نیز وجود دارد گفت: اطلاعات تفصیلی مربوط به این ساختمان ها را در اختیار ندارم و آنها را به شهرداری ها ارسال کرده ایم. شهرداری نیز با همکاری دادستانی مراحل قانونی این پروسه را دنبال می کند.

حیدری همچنین در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار تسنیم، مبنی بر اینکه در زمان حاضر چه میزان صنعتی سازی مسکن انجام می شود گفت: میزان دقیق صنعتی سازی مسکن را نداریم. البته سامانه ای بر اساس مبحث 11 مقررات ملی ساختمان طراحی شده که بر اساس شاخص ها و امتیازاتی که در سامانه تم بارگذاری می شود می توانیم به طور دقیق بگوییم چه میزان صنعتی سازی ساختمان در کشور انجام می شود.

در ابتدای این نشست حیدری رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، از ابلاغ دستورالعمل گواهینامه های فنی ساختمان در پروژه های نهضت ملی مسکن توسط معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی خبر داد و اضافه کرد: از سازمان برنامه و بودجه می خواهیم درخصوص بند ز ماده 16 قانون مدیریت بحران به ما کمک کند. تا امروز سازمان برنامه هیچ اعتباری از محل ردیف قانون به ما اختصاص نداده است.

وی با یادآوری انجام 70 پروژه تحقیقاتی توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی افزود: 80 پروژه تحقیقاتی دیگر در حال انجام است.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، از نصب 1600 دستگاه کتاب نگار در کشور خبر داد و تصریح کرد: تلاش می کنیم سال آینده سامانه پاسخ سریع را در کشور راه اندازی کنیم. در این راستا این سامانه در شهرهای تهران و تبریز عملیاتی خواهد شد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.