اعلام ۳ فرودگاه برتر کشور در پایش کیفیت خدمات فرودگاهی

دفتر برنامه ریزی راهبردی و مدیریت عملکرد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه های اصفهان، تبریز و شیراز را به عنوان سه فرودگاه برتر کشور در طرح جامع نظرسنجی و پایش کیفیت خدمات فرودگاهی در آذرماه ۱۴۰۲ به لحاظ شاخص رضایت معرفی کرد.

تین نیوز

دفتر برنامه ریزی راهبردی و مدیریت عملکرد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه های اصفهان، تبریز و شیراز را به عنوان سه فرودگاه برتر کشور در طرح جامع نظرسنجی و پایش کیفیت خدمات فرودگاهی در آذرماه ۱۴۰۲ به لحاظ شاخص رضایت معرفی کرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان با شاخص رضایت ۷۷.۴ درصدی در آذرماه به عنوان فرودگاه برتر، فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز با شاخص رضایت ۷۵.۹ درصدی به عنوان فرودگاه دوم و فرودگاه بین المللی آیت الله دستغیب شیراز با شاخص رضایت ۷۴.۲ به عنوان فرودگاه سوم کشور در طرح جامع نظرسنجی و پایش کیفیت خدمات فرودگاهی معرفی شدند. 

گزارش شاخص رضایت فرودگاه های کشور در طرح جامع نظرسنجی و پایش خدمات فرودگاهی آبان ماه ۱۴۰۲ در حالی است که شاخص رضایت فرودگاه های اصفهان، تبریز و شیراز به ترتیب ۷۵.۱، ۷۵.۲ و ۷۰.۳ بوده است. 

فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان موفق شد پس از دو ماه که عنوان فرودگاه برتر کشور در اختیار فرودگاه تبریز بود، بار دیگر در جایگاه فرودگاه نخست کشور قرار گیرد. شایان ذکر است از ابتدای اجرای طرح جامع سنجش و پایش کیفیت خدمات فرودگاهی، فقط فرودگاه های اصفهان و تبریز موفق شده اند جایگاه نخست را تصاحب کنند. 

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز که در دو ماه گذشته، در جایگاه نخست فرودگاه های بین المللی کشور قرار داشت، در آذر ماه جایگاه دوم فرودگاه های منتخب طرح جامع پایش کیفیت خدمات فرودگاهی را به خود اختصاص داد. 

فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز که در سه ماه گذشته از جمع سه فرودگاه برتر کشور دور مانده بود، در آذر ماه موفق شد بار دیگر در میان فرودگاه های برتر کشور قرار گیرد.  

در همین راستا، فرودگاه بندرعباس با میانگین شاخص رضایت ۷۳.۲ چهارم شد؛ فرودگاه مهرآباد با رسیدن به شاخص رضایت ۶۹.۲ درصد در جایگاه پنجم قرار گرفت و فرودگاه یزد با ثبت میانگین شاخص رضایت ۶۸.۷ درصد، ششم شد. 

فرودگاه های مشهد، زاهدان و اهواز نیز به ترتیب، با میانگین شاخص رضایت ۶۶.۲، ۶۴.۶ و ۶۱ درصد در رده های هفتم تا نهم قرار گرفتند. 

این در حالی است که میانگین شاخص رضایت فرودگاه های کل کشور در آبان ماه ۶۹.۸ درصد ثبت شد. 

در آذر ماه، ۳۱۷ هزار و ۲۳۷ بازخورد از درگاه های مختلف سامانه جامع سنجش و پایش کیفیت خدمات فرودگاهی گردآوری شد که نظرات ۱۷۳ هزار و ۶۲۱ نفر، حکایت از آن داشت که در این ماه، معادل ۵۴.۷ درصد کل مسافران و مستقبلین از خدمات فرودگاه های منتخب طرح رضایت کامل داشته اند. 

در آذر ماه ۱۴۰۲، همانند ماه گذشته، بیشترین میزان رضایت مسافران و مستقبلین از تسهیلات و خدمات ارائه شده در فرودگاه های کشور با شاخص رضایت ۷۴.۵  درصد، مربوط به نمازخانه ها بوده است. 

در آذر ماه ۱۴۰۲، فرودگاه های بین المللی کشور در روزهای شنبه با رسیدن به میانگین شاخص رضایت ۷۱.۷ درصد، الگوی بازخورد را سبز کردند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.