بازدید سایت : ۴۵۷۲۲

۲ هزار دوربین ثبت تخلف تا سال ۱۴۰۳ نصب می‌ شود

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ضمن تشریح برنامه نصب ۲۰۰۰ دوربین ثبت تخلف رانندگی در جاده های کشور تا سال آینده، از ثبت بیش از ۴۹ میلیون تخلف در ۱۰ ماه گذشته توسط دوربین های ثبت تخلفات عبور و مرور خبر داد.

۲ هزار دوربین ثبت تخلف تا سال ۱۴۰۳ نصب می‌ شود
تین نیوز

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ضمن تشریح برنامه نصب ۲۰۰۰ دوربین ثبت تخلف رانندگی در جاده های کشور تا سال آینده، از ثبت بیش از ۴۹ میلیون تخلف در ۱۰ ماه گذشته توسط دوربین های ثبت تخلفات عبور و مرور خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، داریوش امانی با اشاره به برنامه نصب ۲ هزار دوربین ثبت تخلف تا سال آینده اظهار کرد: با هدف محقق شدن بند ج تبصره ۱۱ قانون بودجه سال جاری نیازمند دو اصل اساسی تضمین بازپرداخت اصل و سود سرمایه گذاری از محل درآمد ناشی از جرائم رانندگی و بازخورد برخط تأیید تخلفات منجر به قبض جریمه توسط سامانه های هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور به تفکیک است.

وی افزود: سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در خصوص اجرا شدن بند مذکور در حال انجام امور و پیگیری دو اصل فوق است و به محض تحقق این دو اصل نسبت به اخذ سرمایه گذار برای توسعه دوربین های ثبت تخلفات جاده ای اقدام می کند و به موازات آن با توجه به اینکه سازمان تجربه ای در خصوص توسعه دوربین های ثبت تخلفات جاده ای از روش سرمایه گذاری بخش غیردولتی نداشته، اقدام به اخذ مشاور با موضوع "انجام مطالعات نیازسنجی، جانمایی، تهیه اسناد و روش سرمایه گذاری سامانه های ثبت تخلفات عبورومرور در شبکه جاده ای کشور" کرد که در همین راستا یکی از دانشگاه های معتبر کشور در حال انجام پروژه بوده و مراحل انجام آن در حال پیگیری و اقدام است.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در ادامه با اشاره به تعداد دوربین ثبت تخلف نصب در شبکه جاده ای کشور گفت: در حال حاضر تعداد ۲۳۳۰ دوربین ثبت تخلفات در راه های کشور در حال ثبت تخلفات جاده ای هستند که تخلف سرعت متوسط نیز توسط دوربین های مذکور انجام می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۴۹ میلیون تخلف ثبت شده که از کل تخلفات ثبت شده ۴۱ درصد مربوط به تخلفات سرعت متوسط است.

امانی در خصوص میزان تأثیر نصب دوربین های ثبت تخلف بر کاهش تخلفات و کاهش سوانح تصریح کرد: با عنایت به اینکه در تصادفات عوامل بسیاری از جمله هندسه راه، نوع وسیله نقلیه و... دخیل هستند، بنابراین اعلام میزان تأثیر نصب دوربین های ثبت تخلف در کاهش تلفات نیازمند مطالعات دقیق و موردی است. اما به طور شهودی، نصب سامانه های کنترل سرعت و اعمال تخلفات متناسب، در کاهش تلفات رانندگی ناشی از سرعت غیر مجاز مؤثر خواهند بود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.