بازدید سایت : ۳۸۹۸۹

افزایش ظرفیت ناوگان حمل‌ و نقل معلولان پایتخت تا پایان سال

معاون شهردار تهران گفت: همه استانداردهای لازم ویژه افراد دارای معلولیت در مترو و اتوبوس در حال انجام است و ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل معلولین در سطح شهر تا انتهای سال، دو برابر خواهد شد.

افزایش ظرفیت ناوگان حمل‌ و نقل معلولان پایتخت تا پایان سال
تین نیوز

معاون شهردار تهران گفت: همه استانداردهای لازم ویژه افراد دارای معلولیت در مترو و اتوبوس در حال انجام است و ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل معلولین در سطح شهر تا انتهای سال، دو برابر خواهد شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در نشست تشکل‌ها و مسؤلیت شهری با موضوع مناسب‌سازی مبلمان شهری اظهار کرد: رویکرد شهردار تهران این بود که در موضوع مناسب‌سازی سقف نگذاریم. آمار بوستان‌هایی که در دو سال گذشته برای معلولین مناسب‌سازی شد،  با ۱۶ سال در مدیریت‌های مشابه قبلی برابری می‌کند.

وی با بیان اینکه همه استانداردهای لازم ویژه افراد دارای معلولیت در مترو و اتوبوس در حال انجام است، خاطرنشان کرد: در اتوبوس‌های جدید نیز که قراردادهای آن بسته شد، یکی از موضوعات مورد تأکید شهردار تهران این بود که برای افراد دارای معلولیت مناسب باشد تا بتوانند از آن استفاده کنند.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه در آبان۱۴۰۰ در موضوع مناسب‌سازی برای افراد دارای معلولیت وضعیت خوبی نداشتیم، گفت: به نواحی شهرداری ابلاغ کردیم که هر ناحیه دو محور را براساس نیاز و تقاضای افراد دارای معلولیت مناسب‌سازی کند. همچنین ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل معلولین در سطح شهر تا انتهای سال، دو برابر خواهد شد.

احمد علوی عضو شورای شهر تهران و رییس ستاد سمن‌های شورای شهر تهران نیز در این نشست اظهار کرد: در دوره فعلی با بازیابی، نقش ستاد به حالت عادی برگشته و تنوع کارها در این دوره مدیریت شهری در سمن‌ها بسیار متفاوت است.

برای مدیریت شهری موفق باید از مشارکت شهروندان استفاده کنند

وی افزود: جلسات سمن‌ها حدوداً هر دو هفته با حضور اعضای شورای شهر، معاونان شهردار و اعضای مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود. اگر دوستان در مدیریت شهری می‌خواهند موفق باشند، باید از مشارکت شهروندان استفاده کنند. ما هم در مدیریت شهری مصوباتی در این راستا داریم و به نظر من کارها باید به گروه‌های مردمی واگذار شود، چون کیفیت و سرعت کار بالاتر خواهد رفت.

وی با اشاره به این موضوع که برخی از قوانین اجرا نمی‌شود چون ریل کار مناسب نیست، گفت: امیدواریم بتوانیم ریل‌گذاری مناسب انجام دهیم.

عقب‌ماندگی تاریخی در حوزه مناسب‌سازی به سادگی قابل جبران نیست/ بدنبال ریل‌گذاری برای حل مشکلات توان‌یابان هستیم

جعفر بندی شربیانی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران نیز در این نشست اظهار کرد: در مورد مشکلات افراد دارای معلولیت جلساتی داشتیم و برخی از مشکلات را توانستیم به کمک هم حل کنیم. ما یک عقب‌ماندگی تاریخی در حوزه مناسب‌سازی شهر برای این عزیزان داریم. البته که مشکلات در یک دوره حل نخواهد شد، اما به دنبال ریل‌گذاری مناسب هستیم تا به مرور مشکلات عزیزان دارای معلولیت حل شود.

وی خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر و شهردار تهران نگاه ویژه‌ای به معلولان و حل مشکلات آنها دارند. امیدوارم با ظرفیت و پتانسیل مردم، شهرداری و شورای شهر اتفاقات خوبی برای افراد دارای معلولیت رخ دهد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.