بازدید سایت : ۳۲۹۸۸

اولویت ایجاد ایستگاه های شارژ برقی برای ناوگان عمومی پایتخت

مکان یابی ایستگاه های شارژ تاکسی و اتوبوس با اولویت پایانه های حمل و نقل همگانی در مناطق مختلق شهرداری در مطالعات جامع برقی سازی پایتخت مدنظر قرار می گیرد.

اولویت ایجاد ایستگاه های شارژ برقی برای ناوگان عمومی پایتخت
تین نیوز

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهر تهران گفت: مکان یابی ایستگاه های شارژ تاکسی و اتوبوس با اولویت پایانه های حمل و نقل همگانی در مناطق مختلق شهرداری در مطالعات جامع برقی سازی پایتخت مدنظر قرار می گیرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، شهریار افندی زاده در حاشیه بازدید از روند پیشرفت پروژه احداث پارکینگ طبقاتی هوشمند شهید بغدادی، با اشاره به تقاضای سفرها و حجم بالای ترددها و نیاز روزافزون به تامین امکانات اولیه و زیربنایی در این منطقه گفت: یکی از اهداف اصلی در این منطقه توسعه حمل و نقل همگانی و روان سازی ترافیک است که با توجه به بررسی عملکرد شهرداری منطقه ۲۰، در اصلاح هندسی گره های ترافیکی تلاش قابل توجهی انجام شده است و نتایج مناسبی حاصل شده است.

افندی زاده افزود: در مطالعات جامع برقی سازی شهر تهران مقرر شد که به پایانه های تاکسی و اتوبوسرانی جهت استقرار ایستگاههای شارژ اولویت داده شود. لذا در شهرداری منطقه ۲۰، با توجه به بازدیدی که سطح منطقه صورت گرفت، پایانه های مناسبی جهت استقرار ایستگاه های شارژ وجود دارد که در صورت تامین برق می تواند در آینده جهت خودروهای برقی حمل و نقل همگانی پشتیبانی مناسبی داشته باشد. بنابراین مکان یابی ایستگاه های شارژ تاکسی و اتوبوس با اولویت در پایانه های حمل و نقل همگانی در شهرداری منطقه ۲۰ و سایر مناطق شهرداری تهران در مطالعات جامع برقی سازی شهر تهران مدنظر قرار می گیرد.

وی با اشاره به اهمیت رضایت شهروندان از فعالیت های انجام شده در خصوص تاثیر اطلاع رسانی فعالیت های انجام شده در محورهای مرتبط با شبکه معابر و ترافیک که در هر منطقه به صورت ویژه در حال انجام است، نیز تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران گفت: معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۲۰ با نگاه منطقه ای یا فرامنطقه ای و شبکه ای ملزم به طرح موضوعات مرتبط با منطقه در کمیته شبکه معابر یا شورای ترافیک شهر تهران است که بدیهی است این طرح ها در راستای پیشگیری از ترافیک سنگین در منطقه یا انتقال بار ترافیک به مناطق همجوار و نهایتا ارتقاء سطح خدمات دهی به شهروندان لازم الاجرا است.

افندی زاده به اجرای طرح های مهم و کلیدی همچون احداث رینگ حرم مطهر شاه عبدالعظیم حسنی(ع) اشاره کرد و افزود: اجرای این پروژه مستلزم انجام مطالعات کامل ترفیکی و طرح نتایج آن جهت تصمیم گیری در شورای ترافیک شهر تهران است، که این امر پس از مثبت بودن نتایج عارضه سنجی ترافیکی و بررسی تمامی جوانب آن و تایید در شورای ترافیک شهر تهران، به منظور اجرا، ابلاغ خواهد شد.

شهریار افندی زاده در بازدید پروژه احداث پارکینگ طبقاتی هوشمند شهید بغدادی

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران با اشاره به اهمیت اجرای طرح های ترافیکی در منطقه ۲۰ و به خصوص مسیرهای منتهی به حرم مطهر با توجه به برگزاری مراسمات بزرگ ملی و مذهبی در جوار حرم مطهر عبدالعظیم حسنی (ع) مانند راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی (ع) افزود: بازسازی و مرمت مسیرهای منتهی به حرم مطهر با نصب و مرمت بیش از ۹۰ قطعه کاشن تانک، ۳۲۰ استوانه ترافیکی، ۵۰ شاخه گاردریل و خط کشی بیش از ۲۳ کیلومتر مسیر رفت و برگشت در بزرگراه های امام علی (ع) و شهید آوینی در ماههای گذشته، انجام شده است.

افندی زاده با اشاره به وجود سه پایانه اصلی شهر ری، جوانمرد قصاب و دولت آباد در نزدیکی ایستگاه های مترو گفت: ساخت و توسعه پارک سوارها و دسترسی آسان مسافران به ایستگاه های حمل و نقل همگانی و دسترسی به مناطق مختلف شهری از مهمترین برنامه های سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، با هدف کاهش استفاده از خودروی شخصی و افزایش مطلوبیت سفر با حمل و نقل همگانی و تشویق شهروندان به استفاده از آن، می باشد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت منطقه ۲۰ شهرداری تهران و همجواری با حرم مطهر حضرت شاه عبدالعظیم حسنی (ع)، مطالعات عارضه سنجی و ساماندهی پارک حاشیه ای نیز در سطح این منطقه به زودی کلید خواهد خورد که ساماندهی شبکه معابر اصلی، کاهش تخلفات و پاسخگویی به نیاز تقاضای جای پارک خودرو در نزدیکی نقاط تجاری، اداری و آموزشی از مهمترین تاثیرات اجرای ساماندهی پارک حاشیه ای در سطح منطقه می باشد.

براساس این گزارش، مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران ضمن بازدید از روند پیشرفت پروژه احداث پارکینگ طبقاتی هوشمند شهید بغدادی، خواستار تسریع عملیات اجرایی پروژه متناسب با نیاز شهروندان ساکن در این منطقه به فضای پارکینگ شد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.