بازدید سایت : ۳۵۸۰۵

کارزارها قطعاً در روند شورا اثرگذار نیست/ حمایت اکثریت شفاف شورا از عملکرد شهردار تهران

صحبت هایی از شورا بیرون می آید اما شهردار با قوت کار خود را انجام می دهد و اکثریت شفاف و مشخص شورا پشتیبان و حمایتگر تلاش شهردار و کارکنان است.

کارزارها قطعاً در روند شورا اثرگذار نیست/ حمایت اکثریت شفاف شورا از عملکرد شهردار تهران
تین نیوز

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: صحبت هایی از شورا بیرون می آید اما شهردار با قوت کار خود را انجام می دهد و اکثریت شفاف و مشخص شورا پشتیبان و حمایتگر تلاش شهردار و کارکنان است.

به گزارش تین نیوز به نقل از شهر، علیرضا نادعلی در حاشیه دویست و چهل و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه گزارش حساب درآمد و هزینه شهرداری تهران بررسی شد که ۱۱۲ درصد بودجه مصوب در سال قبل محقق شده بود، اظهار کرد: حق الزحمه اعضای کمیسیون ها پس از سالها مورد بررسی قرار گرفت و تعیین شد.

نادعلی افزود: فروش یک ملک برای توسعه حمل و نقل عمومی و تسویه بدهی ها نیز بررسی شد. ابهاماتی در مورد عارضه سنجی ترافیکی مطرح بود که این موارد در کمیسیون ماده پنج تهیه شده بود. طرح عارضه سنجی ترافیکی دارد اما باید مورد نظارت شورا قرار بگیرد.

وی گفت: کارزارها در روند شورا قطعاً اثرگذار نیست؛ مردم سالاری دینی جایگاه ویژه ای دارد و نظرات مردم در جایگاه های مشخص قانونی در شوراها و مجلس در نظر گرفته شده و با رای مردم به نمایندگان، سیاست گذاری ها اتفاق می افتد.

نادعلی تاکید کرد: انتخاب شهردار وظیفه بدیهی شورای شهر است و بر اساس قواعد می تواند جابجایی انجام شود. صحبت هایی از شورا بیرون می آید اما شهردار با قوت کار خود را انجام می دهد و اکثریت شفاف و مشخص شورا پشتیبان و حمایتگر تلاش شهردار و کارکنان است و حتی کسانی که مخالف هستند در مورد اقدامات مثبت شهردار نظرات مثبت دارند اما در مواردی موضوعاتی فراتر از مباحث فنی مطرح می کنند.

وی ادامه داد: اتفاقی که در یک رسانه اصلاح طلب افتاده، طبیعی است. شهردار در زمان کاندیداتوری چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، یکی از بهترین دفاع ها را داشت و بسیاری از افراد از دست ایشان ناراحت هستند و طبیعتاً عقده گشایی می کنند. باید بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری، فضا به شرایط همدلی برگردد و انتظار داریم رئیس جمهور همکاری با شورا و شهرداری تهران را ادامه دهد و نباید همکاری ها دچار توقف و ترمز شود.

وی درخصوص هفت ساله شدن شورا گفت: آنچه اهمیت دارد، این است که هفت ساله شدن و پایان این دوره در سال آینده به مصوبه مجلس نیاز دارد. اگر مجلس به مصوبه جدید رسیدگی کند، هفت ساله شدن می تواند اتفاق بیفتد. بنده فکر می کنم چهار سال زمانی است که بعضی امور ناقص می ماند و بنده نگرانم دوره بعدی هستم که قرار است سه ساله باشد.

وی افزود: یکی از مزایای هفت ساله شدن این است که دوره تحولی خدمات رسانی در مواردی با استمرار رخ می دهد اما ایراداتی نیز دارد و در مورد ثابت ماندن نمایندگان اینگونه است که مردم سالاری دینی حکم می کند گردش جامعه نخبگانی صورت بگیرد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.