بازدید سایت : ۳۹۴۰۹

️یکی از عوامل مهم تصادفات، ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه هاست

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه ها، از مهم ترین عوامل تأثیرگذار در بروز تصادفات رانندگی محسوب می شود.

تین نیوز

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه ها، از مهم ترین عوامل تأثیرگذار در بروز تصادفات رانندگی محسوب می شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (کرمانشاه)علی سلیمی گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه ها از مهمترین عوامل تأثیرگذار در بروز تصادفات رانندگی به حساب می آید، هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه ها به معنای استقبال از حوادث ناگوار ترافیکی و امکان بروز تصادف ها با ضریب شکنندگی و صدمه بالا محسوب می شود.

وی گفت: براساس تحقیقات و آمارهای موجود؛ بیشترین جابجایی کالا و مسافر از طریق سامانه جاده ای انجام می شود و در همین راستا حفظ جسم راه و حریم جاده بسیار مهم است و افزایش جمعیت، رشد فزاینده ترافیک، تولید خودرو و افزایش تردد در محورهای مواصلاتی بیش از پیش نیاز به ارتقاء، توسعه و تعریض جاده ها را می طلبد، اما ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه ها روند توسعه را کاهش می دهد.

سلیمی افزود: حفظ و نگهداری راه های موجود، یکی از وظایف ذاتی و اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تلقی می شود که با وجود محدودیت های اعتباری و مالی با تکیه بر تلاش راهداران در این مسیر گام های ارزنده ای برداشته شده است.

وی عنوان کرد: شهروندان باید نسبت به خطرات توقف خودرو در حریم راه ها آگاهی داشته باشند و از این کار اکیداً پرهیز کنند. هر ساله قسمت زیادی از اعتبارات صرف حفاظت از حریم راه ها می شود، آگاهی از این موضوع و عدم توقف در حاشیه راه ها، گزارشِ ساخت و سازهای غیرمجاز به مراجع ذی صلاح، مرکز مدیریت راه ها با شماره تماس ۱۴۱ و یا گشت های راهداری نماد بارز شهروندان آگاه، مسئول و آگاهی از حقوق شهروندی است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.