| کد خبر: 269141 |

پلیس راهور بخشی از تصدی‌گری خود را واگذار می‌ کند

رییس پلیس راهور فراجا اعلام کرد: پلیس راهور برای تمرکز بر ماموریت و تکلیف نظم ترافیکی بخشی از تصدی خود را در سال آینده واگذار و برون سپاری خواهد کرد.

تین نیوز

سردار سید تیمور حسینی روز سه شنبه در هجدهمین همایش سراسری پلیس راهور اظهارداشت: به همه نیروهای پلیس راهور تکلیف شده است که باید برای سال ۱۴۰۳ به سمت اقدامات تحولی رفته تا منویات مقام معظم رهبری و دولت برای استقرار نظم و انضباط ترافیکی برای کاهش تصادفات، تلفات و مصدومین جاده ای رخ دهد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، وی افزود: در سال جدید با برون سپاری و واگذاری بخشی از تصدی گری های پلیس راهور بدون افزایش بار مالی برای کشور با ساز و کار منطقی انجام خواهد شد تا توان عملیاتی خود را بر ماموریت نظم ترافیکی و کاهش تصادفات متمرکز کند.

رییس پلیس راهور در ادامه با اشاره به اینکه تصدی گری توان پلیس راهور را محدود خواهد کرد، افزود: امیدواریم با سبک سازی اقدامات پلیس راهور تمام ظرفیت پلیس را در بعد عملیاتی به کار گیریم.

سردار حسینی همچنین ابراز امیدواری کرد تا سال آینده شاهد کاهش حوادث جاده ای باشیم و برای پلیس حتی از دست رفتن جان یک نفر نیز زیاد است.

برای ایمن و نظم جاده ای باید به بخش خصوصی اعتماد کنیم

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نباید برای نظم پذیری به توان دولتی تکیه کرد اظهار داشت: برای توسعه ایمنی راههای باید به سمت بخش خصوصی حرکت و اعتماد کنیم.

مهرداد بذرپاش با بیان اینکه دولت از هیچ کاری برای رفع مشکلات راه کوتاهی نکرده و نخواهد کرد افزود: یکی از شاخصه های توسعه نظم پذیری یک کشور است و نباید در شاخص های نظم پذیری رتبه پایینی داشته باشیم.

به گفته او، امروز مثال های بسیاری در کشورهای مختلف برای شاخص نظم پذیری و توسعه یافتگی وجود دارد و بخش اعظم نظم پذیری نیز بر عهده پلیس است.

وی از شاخص های نظم پذیری را ایمنی در راهها دانست و افزود: برای همین مسئله تصادفات جاده ای یکی از راههای اندازه گیری و خطکش بررسی نظم پذیری و توسعه است.

بذرپاش با تاکید بر اینکه مرگ و مصدومیت یک نفر هم چه از لحاظ اعتقادی و دینی و چه از لحاظ حکمرانی بسیار زیاد است افزود: باید مسئولان از استراتژی قیاس استفاده کنند و وضعیت حاضر را با گذشته مورد قیاس قرار دهیم.

وی ادامه داد: متاسفانه بدخواهان در غفلت ما از استراتژی قیاس با استفاده از این روش درصدد ناامیدی مردم بر می آیند و این باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه دستگاهها باید عملکرد خود را مورد رصد قرار دهند، افزود: وزارت راه اصلاح و مناسب سازی ۸۷۸ نقطه حادثه خیز را برای سال جاری هدف گذاری کرد که ۴۰۰ نقطه را ایمن سازی کرده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پیش از این ۵۶۰ نقطه حادثه خیز رفع شده بود، افزود: تا پایان دولت سیزدهم تمامی این نقاط رفع و اصلاح خواهد شد.

بذرپاش با بیان اینکه اتفاقات بسیار خوبی در دولت سیزدهم رخ داد افزود: امسال بیش از ۴۰ درصد افزایش ترانزیت کشور داشتیم که در نوع خود بی نظیر است.

وی به رفع مشکلات ترافیکی گذرگاه ترانزیتی آستارا با آذربایجان اشاره کرد و افزود: با بازگشایی و توسعه این گذرگاه ترافیک چندین روزه حل شده است.

وی همچنین از بازگشایی قطعه نهایی آزادراه منجیل رودبار در هفته آینده خبر داد و گفت: این قطعه یکی از گره های ترافیکی کشور بود که از هفته دیگر به طور کامل حل خواهدشد.

وزیر راه  مدیریت دولتی را محدود دانست و افزود: باید در این بخش ها مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته به بخش خصوصی اعتماد و تکیه کنیم.

به گفته او برای نگهداشت راههای کشور نیز باید به سمت بخش خصوصی نگاه کنیم و بابرون سپاری و واگذاری به بخش غیر دولتی هم کیفیت را ارتقا دهیم .

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.