| کد خبر: 261700 |

رشد ۲۳ درصدی زائران رضوی در استفاده از ناوگان عمومی جاده‌ای

وزیر راه و شهرسازی از رشد ۷ درصدی پروازها و افزایش ۱۲ درصدی تعداد مسافران هوایی مشهد در ایام پایانی ماه صفر خبر داد و گفت: تعداد مسافران جا به جا شده با ناوگان حمل ونقل جاده ای بیش از ۲۳ درصد افزایش یافت.

تین نیوز

وزیر راه و شهرسازی از رشد ۷ درصدی پروازها و افزایش ۱۲ درصدی تعداد مسافران هوایی مشهد در ایام پایانی ماه صفر خبر داد و گفت: تعداد مسافران جا به جا شده با ناوگان حمل ونقل جاده ای بیش از ۲۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حجم بالای مسافران مشهد مقدس در روزهای پایانی ماه صفر و بسیج همه امکانات و ظرفیت های موجود برای تسهیل سفرها، درباره آمار تردد زائران امام هشتم(ع) در این ایام گفت: در بازه زمانی ۲۰ تا ۲۵ شهریورماه در مجموع ۴۴۲ هزار و ۴۶۰ زائر حرم رضوی توسط ۲۴ هزار و ۲۳۲ سفر در مسیر رفت و برگشت مشهد مقدس جابه جا شدند.

وزیر راه و شهرسازی به تفکیک آمار جابه جایی زائران در مسیر رفت و برگشت پرداخت و افزود: ۲۳۰ هزار و ۹۶۶ زائر توسط ۱۱ هزار و ۴۵۸ سفر ناوگان عمومی جاده ای از مبادی مختلف به مقصد شهر مقدس مشهد جابه جا شده اند که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۳.۹ درصد در تعداد زائر و ۱۱.۴ درصد در تعداد سفر ناوگان افزایش داشته است.

وی سهم سفرهای درون استانی از سفرهای انجام شده را ۴۲ درصد و سهم برون استانی را ۵۸ درصد اعلام کرد و گفت: سهم مسافران جابه جا شده در مسیرهای درون استانی ۳۰ درصد و برون استانی ۷۰ درصد ثبت شده است.

بیشترین اعزام مسافران به مشهد از خراسان جنوبی و تهران

بذرپاش ادامه داد: همچنین استان های دارای بیشترین اعزام به ترتیب خراسان جنوبی، تهران، اصفهان، سیستان و بلوچستان و مازندران بوده است.

وزیر راه و شهرسازی به تعداد سفرها و زائران مسیر بازگشت از مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: در بازه زمانی مورد اشاره در مجموع ۲١١ هزار و ۴۹۴ زائر توسط ١٢ هزار و ٧٧۴ سفر ناوگان عمومی جاده ای از مبدا مشهد مقدس به مقاصد مختلف در استان ها جابه جا شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۴.۷  درصد در تعداد زائر و۳۵.۷ درصد در تعداد سفر ناوگان افزایش داشته است.

بذرپاش ادامه داد: سهم سفرهای درون استانی از سفرهای انجام شده در مسیر برگشت ۵۷ درصد و برون استانی ٤٣ درصد بوده و سهم مسافران جابه جا شده در مسیرهای درون استانی ۴۹ در صد و برون استانی ۵۱ درصد به ثبت رسیده است.

جابه جایی روزانه ۴۰ هزار زائر حرم رضوی در روزهای پایانی ماه صفر

وزیر راه و شهرسازی درباره آمار تردد زائران توسط ناوگان ریلی توضیح داد: در طول تابستان تعداد قطارهای اعزامی در روز ۷۴ رام بود که برای ایام پایانی ماه صفر با توجه به حجم بالای زوار مشهد مقدس، ۶ رام قطار فوق العاده روزانه نیز اضافه شد و تعداد قطارهای اعزامی به ۸۰ رام در روز رسید.

وی ادامه داد: به این ترتیب تعداد مسافران ریلی مشهد از تاریخ ۲۱ تا ۲۵ شهریور ۴۰ هزار نفر در روز ثبت شد و مجموعا ۲۰۰ هزار زائر با استفاده از ناوگان ریلی جابه جا شدند.

رشد ۱۲ درصدی مسافران هوایی به مشهد

بذرپاش در ادامه با بیان اختصاص ۱۴۰۰ برای بازه زمانی۲۰ تا ۲۷ شهریورماه گفت: از این تعداد، ۸۷۶ پرواز در تاریخ ۲۱ تا ۲۵ شهریورماه انجام شده و حدود ۱۲۰ هزار زائر را جابه جا کرده است که با افزایش ۷ درصدی در تعداد پرواز نسبت به مدت مشابه سال گذشته و رشد ۱۲ درصدی در تعداد مسافر نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه شده است.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.