| کد خبر: 256247 |

وزارت راه و شهرسازی و جامعه تخصصی بزرگان خود را فراموش نکند

◄ سخنی با میراث داران خاموش «ترکان»، «دادمان»، «نژاد حسینیان» و بزرگان دیگر

جای تاسف است که سالگرد درگذشت بزرگانی مثل اکبر ترکان می‌آید و می‌رود و از ویژگی های مثبت و خدمات این عزیزان فقید که باید الگوی جوانان و متخصصان باشند، ذکری نمی رود.

تین نیوز

بیست و ششم اردیبهشت ماه سالروز درگذشت مرحوم اکبر ترکان ، وزیر اسبق راه بود. وی علاوه بر جایگاه رفیعی که به واسطه مدیریت شایسته خود در ﺻﻨﻌﺖ ﺣﻤﻞ و ﻧﻘﻞ ایران از آن برخوردار است، مناصب و مسئولیت های فراوان دیگری را نیز در عمر پربار خویش در حوزه های زیربنایی و عمرانی و تجاری و ... به عهده داشت.

جای تاسف است که سالگرد درگذشت چنین بزرگانی می آید و می رود و از ویژگی های مثبت و خدمات این عزیزان فقید که باید الگوی جوانان و متخصصان باشند، ذکری نمی رود.

وزارت راه و شهرسازی و جامعه تخصصی کشور در حوزه های زیربنایی و عمرانی و حمل و نقل و بسیاری حوزه های دیگر باید بار این ملامت را به دوش بکشد که برای وزیری که با تصمیمات خود باعث اجرای ده ها و شاید صدها پروژه شده و بسیاری از شرکت های مشاور و پیمانکار و متخصصان از قبل تصمیمات افرادی مثل ایشان متنعم شده و بقول معروف به جایگاه بلندی رسیده اند، سالگرد فقدان چنین فرد بزرگی را تا به سکوت بگذرانند.

سوال اینجاست که آیا مدیرانی که از مرحوم ترکان حکم مسئولیت گرفتند و ارتقاء یافتند در همین حد توانمندی دارند که در سالروز یادبود ایشان فقط تسلیتی بگویند و شاید در دل فاتحه ای برای آن مرحوم بخوانند و عبور کنند؟!

آیا انجمن ها و تشکل های صنفی و تخصصی و سایر بزرگان در قید حیات هیچ مسئولیتی برای بزرگداشت بزرگان غایب ندارند. وزارت راه که متاسفانه در این زمینه ها در خواب غفلت است یا خود را به خواب زده و وزیرش هم بیش از آن که در فکر پاسداشت میراث بزرگان باشد درصدد رییس جمهور شدن است! مدیران و متخصصان و بزرگان و ... هم با سکوتشان فقط تایید کننده روند مرگبار حاکم شده اند و ساکت بر فراموش شدن بزرگان خود راضی  طی مسیر می کنند!

اگر واقعا جامعه ما نیازمند پرورش یافتن مدیران دیگری در سطح ترکان و نژاد حسینیان و دادمان و ... نیست، پس چرا معضل مدیریت های ناکارآمد کشور ما را رنج می دهد؟

با رویه ای که وزارت راه و شهرسازی و جامعه تخصصی در برابر بزرگان فقید خود در پیش گرفته مرحوم رستم قاسمی هم با تمام تلاشی که در عرصه های عمرانی کشور به خرج داد همچون دیگر بزرگانی که نام آنها رفت به فراموشی سپرده خواهد شد.

هدف ارج گذاشتن بر بزرگان فقط ذکر یاد بزرگان نیست بلکه الگو سازی از آنان مهم است تا جوانان با نگاه به زندگی و نحوه مدیریت و سوابق آنها تشویق به پیمودن راه آنان برای ساختن جامعه ای بهتر و پیشرفته تر شوند. بزرگان حوزه حمل و نقل و عمران کشور در زمینه الگوسازی از مدیران شایسته خود چه برنامه ای دارند و از چه مسیری پاسداشت این بزرگان و پیشکسوتان ارزشمند حوزه را دنبال می کنند؟!!

وزیر جوان راه و شهرسازی باید به این نکته توجه کند که آنچه اکنون در غفلت از بزرگداشت نام و یاد بزرگان باب شده روزی گریبان گیر خود وی نیز خواهد شد و گرد فراموشی بر او و میراث او نیز خواهد نشست.

کوتاه سخن این که با این رویه، روزی خواهد رسید که بزرگان دیگری از این جهان بار سفر بربندند و خاطره آنان به فراموشی سپرده شود و هیچ تجربه و دانش زیسته ای برای جوانان ما به میراث نماند.

انتهای پیام

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
    0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده