جابه جایی ۴۰ میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: تردد بین استانی وسایل نقلیه جاده ای کشور در بازه ۱۷ روز گذشته نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲ درصد و نسبت به مدت مشابه در نوروز ۱۴۰۰، ۵۲ درصد رشد داشته است.

جابه جایی ۴۰ میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال
تین نیوز

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: تردد بین استانی وسایل نقلیه جاده ای کشور در بازه ۱۷ روز گذشته نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲ درصد و نسبت به مدت مشابه در نوروز ۱۴۰۰، ۵۲ درصد رشد داشته است.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شهریار افندی زاده با بیان اینکه در این بازه ۱۷ روز گذشته طرح نوروزی، تردد و جابه جایی وسیله نقلیه در نوروز امسال از مرز ٤٠ میلیون گذشت، اظهار داشت: تهران، البرز، مرکزی، قم، قزوین، اصفهان و مازندران در این مدت ۱۷ روزه بیشترین میزان تردد را داشتند.

وی اضافه کرد: در این بین استان های سیستان و بلوچستان با ۲۰ درصد افزایش، اردبیل با ۱۸ درصد، خوزستان با ۱۷ درصد، کرمان با ۱۶ درصد و ایلام با ۱۵ درصد بیشترین افزایش تغییرات تردد بین استانی را تا بامداد ۱۲ فروردین داشتند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از ابتدای طرح نوروزی تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ بیش از ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار درخواست در اپلیکیشن ۱۴۱ و بیش از ۱۳۹ میلیون و ۶۰۰ هزار درخواست در سامانه اینترنتی ۱۴۱ ثبت شده است، تصریح کرد: همچنین در همین مدت بیش از سه میلیون و ۴۰۰ هزار تماس تلفنی با شماره سه رقمی ۱۴۱ با تلاش همکاران ما در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، انجام شده است.

وی ادامه داد: در سطح کشور توسط حمل و نقل عمومی جاده ای از ابتدای طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا بامداد ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ در بازه ۱۷ روز ۵ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۱۵۲ مسافر توسط حمل و نقل عمومی جاده ای به مسافرت رفته که از این تعداد، سهم ناوگان اتوبوسرانی ۶۲ درصد، مینی بوسرانی ۲۲.۸ درصد و سواری کرایه ۱۵.۲ درصد بوده است.

افندی زاده با بیان اینکه در بقیه بخش های مرتبط با حمل و نقل نیز جابه جایی مسافر در حال انجام است، گفت: تاکنون حدود ۱.۴ میلیون مسافر با حمل و نقل ریلی با تلاش همکاران ما در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، ۲ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۷۵۳ مسافر با حمل و نقل هوایی داخلی و بین المللی و سه میلیون و ۱۸۲ هزار و ۲۵۲ مسافر دیگر نیز با شناورهای مسافری و با تلاش سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت های حمل و نقل دریایی جابه جا شدند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی به ثبت بیش از چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تخلف سرعت غیرمجاز در دوربین های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره کرد و افزود: بیش از چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تخلف سرعت غیرمجاز در دوربین های ثبت تخلفات عبور و مرور سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از ۲۴ اسفند تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ (۱۷ روز) ثبت شده است.

افندی زاده گفت: نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰ هزار پلاک خودرو ثبت شده دارای سرعت متوسط غیرمجاز بوده و مابقی در سرعت لحظه ای بیش از حد مجاز رانندگی کرده اند. تعداد ۱۸۷۲ سامانه فعال ثبت تخلفات عبور و مرور متعلق به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در محورهای برون شهری وجود دارد که از ۲۴ اسفند تا پایان روز ۱۱ فروردین ۱۴۰۲، ۳۰۴ میلیون و ۶۰۵ هزار و چهار پلاک خودرو را که در محورهای برون شهری کشور تردد داشته اند ثبت کرده اند.

وی ادامه داد: سامانه های فعال در دوره زمانی ذکر شده دو میلیون و ۹۰۵ هزار و ۷۰۹ پلاک خودرو را که در هنگام عبور از مقابل دوربین های ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت لحظه ای غیرمجاز داشته اند را ثبت کرده است. همچنین یک میلیون و ۷۹۹ هزار و ۱۹۳ پلاک ثبت شده دارای سرعت متوسط غیرمجاز ثبت شده هستند.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.