| کد خبر: 266517 |

۴۵هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید تحویل متقاضیان شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم تا امروز بیش از ۴۵ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید تکمیل و تحویل متقاضیان شده است، از افتتاح یک بسته ۱۰ هزار واحدی مسکن مهر در چهار شهر جدید در ایام الله دهه فجر امسال خبر داد.

تین نیوز

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم تا امروز بیش از ۴۵ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید تکمیل و تحویل متقاضیان شده است، از افتتاح یک بسته ۱۰ هزار واحدی مسکن مهر در چهار شهر جدید در ایام الله دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، علیرضا جعفری افزود: در ابتدای دولت سیزدهم افزون بر ۶۵ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید از سال های گذشته باقی مانده بود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: برخی از این واحدها گرچه هنوز تکمیل نشده بودند، به صورت ناقص تحویل هموطنان شده بودند و جزو آمارهای افتتاحیه ها آورده می شدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: رییس جمهور پس از بازدید از شهر پردیس تاکید کرد که همه مسکن های مهر باقی مانده باید به صورت کامل تکمیل شده و تحویل متقاضیان شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه آورده های متقاضیان مسکن مهر نیز هزینه شده بود، اما پروژه ها همچنان ناقص باقی مانده بود، تاکید وزیر راه و شهرسازی بر این بود که این واحدها بدون تسهیلات بانکی و منابع دولتی و فقط از منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید تکمیل شود.

جعفری تصریح کرد: تا امروز بیش از ۴۵ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

وی اظهار داشت: همچنین ۱۰ هزار واحد دیگر مسکن مهر در ۲۲ بهمن امسال در شهرهای جدید پردیس، هشتگرد، گل بهار و صدرا افتتاح و تحویل متقاضیان خواهد شد.

دولت به دنبال حل و فصل مشکلات واحدهای تعاونی ساز

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به تعاونی ساز بودن برخی از پروژه های باقی مانده مسکن مهر، یادآوری کرد: این پروژه ها با مشکلات متعددی از جمله مشکلات حقوقی تعاونی ها، کمبود آورده نقدی متقاضیان و غیره مواجه است که حل و فصل مشکلات آنها دنبال می شود.

نیاز به ۱۰ همت منابع مالی برای تکمیل واحدهای با پیشرفت فیزیکی کم

وی افزود: نزدیک به ۲ هزار واحد در شهرهای جدید وجود دارد که گرچه سال ها از عقد قرارداد آنها با پیمانکاران گذشته، اما هنوز شروع نشده اند یا در مرحله فونداسیون قرار دارند.

جعفری گفت: برای تکمیل این پروژه ها، دست کم ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز است تا تکمیل شوند.

وی ابراز امیدواری کرد: با تامین منابع مالی لازم، بخشی از این پروژه های ناقص مانده در تابستان ۱۴۰۳ و باقی مانده آنها تا پایان سال آینده تکمیل و تحویل شود.

لزوم تکمیل زیرساخت ها

وی بر لزوم تکمیل زیرساخت ها تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از مشکلات موجود این است که با وجود در حال تکمیل بودن پروژه های مسکن مهر، اما در برخی موارد دستگاه های خدمات رسان برای تکمیل انشعابات آب، برق و گاز با محدودیت هایی مواجهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از تاکیدات وزیر راه و شهرسازی، برقراری انشعابات خدمات مختلف واحدهای تکمیل شده و همکاری با دستگاه های خدمات رسان است که از محل منابع شهرهای جدید تامین خواهد شد.

وی در عین حال گفت: در زمینه روساختی و تامین امکاناتی همچون مدرسه، مسجد، مراکز درمانی و مجموعه های فرهنگی، عقب ماندگی هایی در شهرهای جدید وجود دارد که در تلاش برای رفع آنها هستیم.

 شرکت عمران شهرهای جدید تعهد کرده است تا در کنار ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن، واحدهای باقی مانده مسکن مهر شهرهای جدید را نیز به انجام برساند. همچنین، دولت تعهد کرده است تا با پایان یافتن دولت سیزدهم واحدی تحت عنوان مسکن مهر در کشور باقی نماند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟