| کد خبر: 266035 |

مالیات خانه‌ های خالی هنوز به صندوق ملی مسکن واریز نشده است

مدیرعامل صندوق ملی مسکن گفت: در خصوص شناسایی خانه های خالی و اخذ مالیات از واحد های مسکونی در سال ۱۴۰۲ هنوز هیچ مبلغی وارد صندوق ملی مسکن نشده است.

تین نیوز

مدیرعامل صندوق ملی مسکن گفت: در خصوص شناسایی خانه های خالی و اخذ مالیات از واحد های مسکونی در سال ۱۴۰۲ هنوز هیچ مبلغی وارد صندوق ملی مسکن نشده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدیار اسماعیلی، مدیرعامل صندوق ملی مسکن در خصوص موجودی فعلی صندوق ملی مسکن گفت: هم اکنون موجودی صندوق ملی مسکن و تخصیص های قطعی این صندوق معادل ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که در اختیار صندوق قرار دارد و می تواند در آینده به پروژه ها و تکمیل آنها اختصاص پیدا می کند.

وی  با بیان اینکه در صندوق ملی مسکن عملیات سه گانه ای را همزمان دنبال می کنیم که این عملیات یکی تکمیل واحدهای مسکن مهر در استان ها با همکاری سازمان ملی زمین و مسکن است که منابع مربوط به صندوق در این واحدها صرف می شود تا مسکن های مهر نیمه کاره در مراکز استان ها به ثمر برسد، افزود: بخش دوم تکمیل مسکن مهر شهرهای جدید است که این مسیر با تحویل زمین از سمت شرکت مادر تخصصی و تأمین مالی توسط صندوق انجام می شود و عمده عملیات تکمیل واحدهای نیمه کاره ای که در سال گذشته و سال جاری انجام شده است، از طریق منابع صندوق بوده است.

رئیس هیأت عامل صندوق ملی مسکن ادامه داد: رقمی که از ابتدای امسال تاکنون به حوزه مسکن توسط صندوق ملی مسکن تخصیص یافته است، معادل ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است که از این میزان، یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سهم شهرهای جدید و برای تکمیل واحدهای مسکونی آن بخش و یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان نیز برای تکمیل واحدهای مسکونی استان های کشور هزینه می شود.

اسماعیلی در خصوص ورود هزینه های مالیات بر خانه های خالی در صندوق ملی مسکن گفت: در خصوص شناسایی خانه های خالی و اخذ مالیات از واحد های مسکونی در سال ۱۴۰۲  حدود ۵۰ درصد از  تعهدات سازمان مالیات در  خصوص وصول مالیات به خزانه دولت واریز شده، اما هنوز هیچ هزینه  و یا مبلغی وارد صندوق ملی مسکن نشده است.

او بیان کرد:  باید تمامی هزینه های مالیات بر خانه های خالی و وصول جرائم بانک ها در حوزه پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن به صندوق ملی مسکن واریز شود که هیچ یک از مبالغ واریز نشده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟