| کد خبر: 261029 |

مجوز ورود برخی شرکت‌ های دانش‌ بنیان برای ورود به عرصه ساخت و ساز صادر شد

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از صدور مجوز ورود برخی شرکت های دانش بنیان در عرصه ساخت و ساز خبر داد.

تین نیوز

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعلام اینکه شاخص های ارزیابی شرکت های دانش بنیان در همکاری با معاونت علمی ریاست جمهوری تدوین می شود از صدور مجوز ورود برخی شرکت های دانش بنیان در عرصه ساخت و ساز خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد مهدی حیدری سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی  با اعلام راه اندازی دبیرخانه صنعتی سازی در مرکز تحقیقات گفت: با راه اندازی دبیرخانه صنعتی سازی، ویرایش ششم کتاب فناوری های نوین انجام شد که این ویرایش منتشر شده و در حال استفاده است. همچنین به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان تدوین شاخص های ارزیابی شرکت های دانش بنیان در حوزه ساختمان به عنوان یک سرفصل جدید در همکاری با معاونت علمی ریاست جمهوری تدوین می شود تا شرکت های دانش بنیان بر اساس این شاخص ها ارزیابی شوند.

مجوز ورود برخی شرکت های دانش بنیان برای ورود به عرصه ساخت و ساز صادر شد

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن  و شهرسازی ادامه داد: یکی از وظایف مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ارایه تاییدیه فنی است که با شروع طرح نهضت ملی مسکن، شرکت های دانش بنیان و سایر شرکت های صاحب ایده به مرکز مراجعه کردند و نشست هایی با صاحبان ایده در زمینه خدمات صنعتی سازی برگزار شد. ارزیابی برخی از شرکت ها و ایده ها انجام شده و مابقی نیز در حال انجام است. مجوز برای ورود برخی شرکت های دانش بنیان برای ورود به عرصه ساخت و ساز صادر شده است.

حیدری در خصوص صنعت شهر و نقش مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در خصوص تحقق این سیاست که رویکرد دولت سیزدهم است، گفت: کارگروهی در خصوص صنعت شهر بین مرکز تحقیقات و سازمان ملی زمین و مسکن تشکیل شده که جلسات این کارگروه به شکل منظم در حال برگزاری است. تاکنون بیش از یکصد هزار واحد مسکونی با صنعت تفاهم شده است.

مرکز تحقیقات در تحقق صنعت شهرها در حوزه فنی مشارکت می کند

به گفته وی، نقش مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در تحقق صنعت شهرها، کمک به صنعت در حوزه فنی و ساخت است  که بخشی از آنها شامل طراحی، شهرسازی، معماری، انتخاب سازه و استفاده از مصالح نوین و دارای گواهینامه فنی است تا صنعت کاران در ساخت و ساز بتوانند صنعت شهرها را پیاده سازی کنند.

بهره برداری از کوره بزرگ مقیاس آتش

حیدری همچنین از بهره برداری آزمایشگاه کوره بزرگ آتش با حضور وزیر راه و شهرسازی در سال جاری خبر داد.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.