| کد خبر: 228068 |

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: ساکنان بافت اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) و بافت فرسوده قم می‌توانند برای نوسازی واحدهای خود تسهیلات بانکی ویژه دریافت کنند.

تین نیوز

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: ساکنان بافت اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) و بافت فرسوده قم می‌توانند برای نوسازی واحدهای خود تسهیلات بانکی ویژه دریافت کنند.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسن صبوری اظهار داشت: این اداره کل به دنبال سیاست‌های پیشران و محرک توسعه خود در بافت فرسوده، شرایط پرداخت تسهیلات را فراهم کرده است.

وی افزود: هدف از پرداخت این تسهیلات، نوسازی بافت، مقاوم سازی و بهینه سازی واحدهای مسکونی است تا ساکنین آن با آرامش و طیب خاطر در آن سکونت داشته باشند.

۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات ویژه محدوده اطراف حرم مطهر

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: ساکنان پیرامون حرف مطهر حضرت معصومه (س) می‌توانند از تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومانی ساخت واحد مسکونی خود بهره مند گردند.

وی در خصوص جزئیات آن اظهار داشت: این دسته از ساکنان شهر قم می‌بایست با مراجعه به ساختمان شماره یک اداره کل راه و شهرسازی استان قم واقع در بلوار ۷۵ متری عمار یاسر، بلوار تعاون، مجتمع ادارات نسبت به موقعیت قرارگیری واحد خود در محدوده طرح توسعه پیرامون حرم مطهر کسب اطلاع و در صورت قرار داشتن در این محدوده درخواست خود را اعلام کنند.

صبوری ادامه داد: در صورت احراز شرایط اولیه، درخواست متقاضی به صندوق توسعه حرم های مطهر ارسال و پس از موافقت آن صندوق، متقاضی به یکی از شعب بانک توسعه تعاون شهر قم معرفی می‌شود.

وی با اشاره به این که مبلغ این تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومان است توضیح داد: این تسهیلات در مجموع با سود ۱۲.۶ درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله و تنفس ۳ ساله و با پیشرفت فیزیکی حداقل ۱۵ درصد واحد مذکور پرداخت می‌شود.

وی با بیان این که شرط اساسی دریافت این تسهیلات تخریب کامل و ساخت مجدد واحد است تصریح کرد: ۵۰ درصد هزینه صدور پروانه توسط اداره کل راه و شهرسازی استان پرداخت خواهد شد.

۸۰ میلیون تومان تسهیلات بافت فرسوده

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در خصوص پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده سایر نقاط شهر گفت: از سوی شرکت بازآفرینی شهری ایران ۵۰ میلیون تومان تسهیلات نوسازی واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده شهر قم پرداخت می‌شود.

صبوری افزود: این تسهیلات با سود مشارکت ۹ درصد و تنفس یک تا دو سال خواهد بود.

وی با اشاره به توافق صورت گرفته با بانک عامل بخش مسکن توضیح داد: ۳۰ میلیون تومان تسهیلات دیگر نیز با سود ۱۸ درصد از سوی بانک مسکن به این دسته از متقاضیان پرداخت می‌شود.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان قم متقاضیان دریافت این تسهیلات می‌بایست به نشانی اینترنتی http/www.facility.udrc.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

صبوری با بیان این که در پرداخت این نوع تسهیلات محدودیت منابع وجود دارد، اظهار داشت: در مرحله اول ۴۰۰ واحد مسکونی واقع در بافت فرسوده می‌توانند از این تسهیلات بهره مند گردند.

۴۰ میلیون تومان وام ودیعه اسکان

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در خصوص وضعیت سکونت متقاضیان در زمان تخریب و نوسازی واحدها توضیح داد: ۴۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان ساخت واحدهای مسکونی در بافت فرسوده در قالب وام ودیعه اسکان از سوی صندوق کارآفرینی پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: متقاضیانی که قرارداد نوسازی واحد خود را در بافت فرسوده منعقد کرده باشند و پروژه خود را تا حداقل ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی پیش برده باشند می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

صبوری گفت: این تسهیلات با سود چهار درصد و دوره بازپرداخت سه ساله به متقاضی پرداخت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان تاکید کرد: متقاضیان برای دریافت این تسهیلات نگرانی به خود راه ندهند و کاهش بوروکراسی اداری، تسهیل فرآیندها و تسریع در امور در دستور کار خواهد بود.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید