| کد خبر: 211764 |

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به مصوبه شورای عالی شهر سازی واکنش نشان داد.

تین نیوز

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به مصوبه شورای عالی شهر سازی واکنش نشان داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر، محمد سالاری،‌ رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در جریان دویست و چهاردهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری درخصوص تامین پارکینگ پلاسکو گفت: ظاهرا تصمیم گیری شده است که برای پلاسکو دیگر پارکینگی تامین نشود. مصوبه شورای عالی شهرسازی در تاریخ ۲۳ اردییبهشت سال ۹۸ صادر شده است، اما آنچه که در اینجا مصوب شده، خیلی بدتر از آنچه شنیده بودیم است.

وی ادامه داد: همه پروژه‌های سطح شهر تهران براساس مواد طرح تفصیلی مکلف به تامین پارکینگ هستند و قاعدتا این ضرورت و الزام برای پروژه‌های جاذب سفر و بزرگ مقیاس با ضریب تامین پارکینگ بیشتری الزام آور است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران ادامه داد: ساختمان پلاسکو مقرر شد با کمک همه نهادها و سازمان‌ها ساخته شود و شورا و شهرداری نیز به آن کمک کنند و اهتمام مدیریت شهری، شورای عالی معماری و شهرسازی کشور و مالک پروژه بنیاد مستضعفان مبنی بر اجرای ساختمانی با رعایت همه استانداردها باشد.

سالاری افزود: اما جای تعجب است که شورای عالی معماری وشهرسازی خود را در حد مشاور کارفرما تنزل داده  و همه ظرفیت خود را به کار گرفته است تا اینجا پارکینگی تامین نشود.

وی با اشاره به بند دو مصوبه تامین پارکینگ گفت: نظر به تکمیل ساختمان پلاسکو لزوم تسریع حقوق مکتسبه و ضرورت تامین پارکینگ از یک طرف و عدم امکان تامین پارکینگ مطابق ضوابط جدید الاحداث و نیز  عدم امکان استفاده از فضای باز مجاور بنابر سبک ملی میراثی و ممنوعیت‌های ایجاد شده توسط وزارت گردشگری و میراث فرهنگی و همسو با سیاست‌های کاهش حضور خودرو در بافت مرکزی شهر تهران مقرر می گردد پارکینگ مورد توافق بنیاد مستضعفان موسوم به پروانه توسط بنیاد ایمن سازی شده و به عنوان پارکینگ ساختمان پلاسکو اختصاص یابد.

سالاری افزود: مجموعه‌ای از دلایل آورده شده است که اینجا نمی‌تواند پارکینگ تامین شود در حالی که پارکینگ زمین مجاور هم اکنون به عنوان کارگاه ساختمان پلاسکو که متعلق به بنیاد است استفاده می شود و مساحت قابل توجهی نیز دارد و الزام میراثی را نیز در حد حداقل سه طبقه دارد و می‌تواند ساخته شود.

وی با اشاره به بازدیدی که روز گذشته از ساختمان پلاسکو داشت، گفت: شورای عالی شهرسازی و معماری کشور حق ندارد پارکینگ متعلق به شهرداری تهران که پارکینگ پروانه است را به ساختمان پلاسکو اختصاص دهد. اگر می‌خواهند زمین و زمان را به هم بدوزند و بگویند نمی‌شود پارکینگ تامین کرد در صورتی که این امکان فراهم است، بگویند نیازی به پارکینگ نیست. چه حقی دارند که بدون مجوز شورا شهرداری را مکلف کنند پارکینگ پروانه را به ساختمان پلاسکو اختصاص دهند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران افزود: این در حالی است که ساختمان پروانه سه طبقه تجاری و ۳۵۰ واحد اداری دارد و طبقات فوقانی ۳۵۰ واحد پارکینگ را تامین می‌کند و در بازدیدها بیش از ظرفیت پارکینگ در آن پارک می‌شود و حتی یک پارکینگ اضافه نیز وجود ندارد که بخواهد برای ساختمان پلاسکو که بیش از ۶۰۰ واحد دارد اختصاص یابد.

سالاری از رئیس شورای شهر و اعضای شورا در خواست کرد تا در نامه‌ای مخالفت رسمی خود را با این مصوبه و نگاه بالا به پایین شورای عالی شهرسازی اعلام کنند.

وی تاکید کرد که شورای عالی معماری و شهرسازی نمی‌تواند به جای شورای شهر تصمیم بگیرد و افزود: دیروز با آقای گلپایگانی تماس گرفتم و گفتم شهرداری حق ندارد پارکینگ متعلق به شهرداری را به جای دیگر اختصاص دهد در حالی که به آن نیاز است. مراتب اعتراض خود را به شهردار تهران و شورای عالی معماری و شهرسازی اعلام می‌دارم و تقاضا دارم شورا از حقوق شهر دفاع کند.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین