| کد خبر: 198386 |

مدیرکل کنترل ترافیک هوایی در معرفی برنامه های آتی این اداره کل از پیگیری خرید سیستم اتوماسیون رادار برای مرکز کنترل و فرودگاه ها و نیز پیگیری تجهیز برخی از فرودگاه ها به سیستم های ارتباطی با همکاری شرکت های دانش بنیان داخلی خبر داد.

تین نیوز
مدیرکل کنترل ترافیک هوایی در معرفی برنامه های آتی این اداره کل از پیگیری خرید سیستم اتوماسیون رادار برای مرکز کنترل و فرودگاه ها و نیز پیگیری تجهیز برخی از فرودگاه ها به سیستم های ارتباطی با همکاری شرکت های دانش بنیان داخلی خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ مسعود نیک بخت همزمان با بیستم اکتبر روز جهانی کنترلرهای ترافیک هوایی به معرفی مهمترین اقدامات انجام شده در اداره کل کنترل ترافیک هوایی در سال گذشته پرداخت.

نیکبخت به راه اندازی مرکز تجسس و نجات فرعی زاهدان و تجهیز مراکز تجسس و نجات فرعی بندرعباس، کرمانشاه و اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: 17 فرودگاه مجهز به گزارش روزانه الکترونیکی شده اند.

وی همچنین از راه اندازی سامانه طرح پرواز الکترونیکی(IFPS) خبر داد و افزود: راه اندازی این سامانه بریفینگ مرکزی طرح پرواز در برقراری ارتباط شبکه ای فرودگاه های مهرآباد، امام خمینی(ره)، یزد، بندرعباس، آبادان، اصفهان و مشهد به همراه فرودگاه های اقماری آنها محقق شده و تا پایان سال جاری در تمام فرودگاه ها انجام خواهد شد.

به گفته وی، راه اندازی این سامانه یکی از مقدمات راه اندازی سامانه ATFM (مدیریت جریان ترافیک هوایی) است که به تنظیم پروازها در بازه های زمانی مختلف در جهت جلوگیری از افزایش ترافیک در ساعات خاص می انجامد.

نیکبخت از به روز رسانی سامانه های AMD فرودگاه های تبریز و ارومیه نیز خبر داد و گفت: از دیگر اقدامات انجام شده در سال گذشته می توان به دریافت گواهینامه ATO(مرکز آموزش هوانوردی  اداره  آموزش اداره کل کنترل ترافیک هوایی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری اشاره کرد که این گواهینامه در خصوص آموزش های خاص و مصوب ایکائو و اجرای آن توسط اداره آموزش این اداره کل برگزار می شود. در سال گذشته  دو دوره رادار 054، چهار دوره تقرب و ACC )053( و چهار دوره برج )052(، 45 دوره آموزشی زبان سطح چهار کنترلرها  و همچنین آزمون های صلاحیت کاری برگزار شده است.

وی با اشاره به صدور دو میلیون و 453 هزار و 333 مجوز برای پروازهای عبوری و نشست و برخاست بین المللی داخل کشور و اجرای طرح کلی WGS84(سیستم موقعیت یابی جهانی) فرودگاه ها افزود: همچنین در این راستا می توان به ارایه 88 طرح ورود و خروج، بازبینی 105 طرح تقرب پروازها، ارایه هشت طرح تقرب جدید سامانه ILS و 55 طرح تقرب بر اساس دستگاه های VOR و DME، محاسبه شیب فرود(PAPI) برای 12 فرودگاه، 2200 مورد هماهنگی نظامی شامل صدور نوتام و هماهنگی با فرودگاه ها، هماهنگی در مورد پذیرش پروازها با بسته شدن فضا به واسطه مناقشه پاکستان و هند و افزایش موقعیت کاری و ارتقای ارایه سرویس در بخشی از فضای کشور از غیرراداری به راداری اشاره کرد.

مدیرکل کنترل ترافیک هوایی در معرفی برنامه های امسال این اداره کل در سال جاری نیز گفت:  پیگیری خرید سیستم اتوماسیون رادار جهت مرکز کنترل و فرودگاه ها، پیگیری تجهیز برخی از فرودگاه ها به سیستم های ارتباطی با امضای تفاهمنامه با شرکت های دانش بنیان داخلی، افزایش تعداد موقعیت های کاری در فرودگاه مهرآباد به منظور کاهش حجم مکالمات با پروازها و ارتقای ایمنی و ادامه فرایند بازنگری مسیرهای هوایی منتهی به فرودگاه ها به صورت جداسازی شده برای پروازهای ورود و خروج ، راه اندازی سیستم مدیریت ایمنی در کنترل ترافیک هوایی و سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات هوانوردی از جمله مهمترین این برنامه هاست. همچنین در این راستا می توان به راه اندازی سامانه هوشمند الکترونیکی اطلاع رسانی وضعیت اضطراری و نیز راه اندازی سامانه هوشمند الکترونیکی ثبت ارجاعات در حوزه AIM(مدیریت اطلاعات هوانوردی) و پیگیری در خصوص تجهیز فرایندهای AIS Automation اشاره کرد.

وی همچنین به برنامه ریزی اجرای سیستم مدیریت کیفیت(QMS) در اداره طراحی و متعاقب آن در اداره کل کنترل ترافیک هوایی نیز اشاره کرد و افزود: به روز رسانی توافقنامه های تبادل ترافیکی با ترکیه، عمان، پاکستان و افغانستان، اصلاح و بازنگری مسیرهای هوایی برای جذب ترافیک بیشتر و پیگیری در خصوص موضوع پروازهای عبوری در راستای جذب ترافیک بیشتر از فضای کشور از جمله برنامه های امسال این اداره کل است.

نیک بخت از تمدید گواهینامه ATO مراقبت پرواز از سوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز خبر داد و گفت: از دیگر برنامه های این اداره کل می توان به تجهیز مراکز تجسس و نجات فرعی در فرودگاه های مشهد، تبریز و کرمان، اتصال و راه اندازی گزارش روزانه الکترونیکی تمام فرودگاه ها، راه اندازی سامانه ارایه نقشه های الکترونیکی جستجو و نجات، ارایه سرویس مراقبت پرواز به صورت مامور با توجه به کمبود نیروی انسانی جهت 14 فرودگاه، تجهیز سامانه سیار جستجو و نجات، راه اندازی بریفینگ مرکزی فرودگاه های شیراز، تبریز، ارومیه، جاسک، چابهار، دزفول، نوژه و رشت، پیگیری خرید برج مراقبت پرواز سیار، تهیه توافقنامه میان اداره اجازه پروازها و هشت فرودگاه بین المللی برای کاهش تاخیرها در جهت سهولت کار با فرودگاه ها و نیز به روز رسانی و خرید گواهینامه نرم افزار طراحی مسیرهای ورودی و خروجی و طرح های تقرب فرودگاه ها و همچنین مسیرهای هوایی فضای کشور اشاره کرد.

حالا که اینجا هستید...

تین‌نیوز از مخاطبانش درخواست کوچک اما مهمی دارد. ما در پایگاه خبری صنعت حمل‌و‌نقل همواره سعی داشتیم جامع‌ترین اخبار، تحلیل‌ها و گزارش‌ها را مطابق با واقعیات و توجه به اصل بی‌طرفی رسانه تهیه و اطلاع‌رسانی کنیم. اما حوزه‌ی حمل‌و‌نقل بسیار گسترده است و پوشش دقیق و متمرکز همه‌ی آن کاری بس دشوار. بنابراین تصمیم براین گرفتیم که روی بخش‌هایی از این حوزه بیشتر تمرکز کنیم که اولویت و دغدغه اصلی مخاطبانمان است و مشکلات این حوزه‌ها را با فوریت بیشتری از مسئولان پیگیری کنیم. بنابراین پرسشنامه‌ای تهیه کردیم که اولویت شما در حوزه بزرگ حمل و نقل را مشخص می‌کند حال تنها قدمی که مانده این است که با پر کردن این پرسشنامه ما را در این مسیر یاری کنید. «راه روشن است.»؛ اگر شما راهنمای ما باشید.

پرسشنامه
آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین