| کد خبر: 190022 |

پروژه آزادراه تهران - شمال در حال حاضر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد؛ در صورتی که حدود 10 سال گذشته تنها 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

تین‌نیوز | 

 معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه آزادراه تهران - شمال در حال حاضر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد؛ در صورتی که حدود 10 سال گذشته تنها 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش تین نیوز به نقل از فارس، خیراله خادمی در حاشیه بازدید از پروژه آزادراه تهران - شمال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر این پروژه به پیشرفت 97.5 درصدی برسد، قابل بهره‌برداری است؛ سعی داریم به گونه ای عمل کنیم تا تعهد بهره‌بهرداری از قطعه اول این پروژه اجرایی شود مگر اینکه شرایط استثناء پیش آید.

وی ادامه داد: این پروژه در حال حاضر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، در صورتی که حدود 10 سال گذشته تنها 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اما در طول چهار سال گذشته شاهد پیشرفت 70 درصدی آن بوده ایم؛ ممکن است این پروژه با چند ماه تأخیر که امری عادی به شمار می آید به بهره برداری برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: سازه های اضافه شده نیز به زمان اجرا نیاز دارد، در کنار آن در بخش هایی از مسیر آزادراه تهران - شمال افتادگی‌هایی داشتیم که باید ترمیم آن صورت می‌گرفت و این ها همه در روند پیشرفت پروژه مژثر بوده است.

خادمی با تأکید بر اینکه اقدامات فیزیکی و سازه ای در این پروژه با پیشرفت ۹۹ درصدی تقریبا به اتمام رسیده است، گفت: کارهای تأسیساتی پروژه پیشرفت ۶۵ درصدی دارد که بخش ضروری این کارها به اتمام می‌رسد و مابقی آن بعد از بهره برداری پیش خواهد رفت.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم بتوانیم فاز نخست آزادراه تهران - شمال را در اواخر تابستان ۹۸ وارد مرحله بهره‌برداری کنیم، در خصوص دلایل زمان طولانی شدن پروسه اجرای کار گفت: در سه تا چهار سال گذشته کارهای انجام شده بر اساس گزارش های دریافتی مهم و اساسی بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: پروژه آزادراه تهران - شمال از حیث سرمایه‌گذاری برای کشور پروژه ای مهم است؛ چون بنیاد و دولت هر دو برای این پروژه هزینه کرده اند.

خادمی بیان کرد: زمانی که پبمانکار چینی پروژه آزادراه تهران - شمال در سال ۹۳ از کشور خارج شد و پروژه به مهندسان و پیمانکاران و مشاوران ایرانی واگذار شد، تحولی عظیم در روند اجرای پروژه داشتیم و طی سه تا چهار سال گذشته اقداماتی را انجام دادیم که سال ها منتظر آن بودیم.

منبع: خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین