| کد خبر: 248938 |

عملکرد حمل‌ و نقل جاده‌ ای در هفت ماهه سال اعلام شد؛

رشد ۲۸ درصدی جابه‌جایی مسافر نسبت به مدت مشابه سال قبل

طبق آمار، حمل و نقل جاده ای کشور در هفت ماهه سال جاری حاکی است که در بخش جابه جایی مسافر ۲۸ درصد ، حمل بار ۲ درصد و ترانزیت جاده‌ای ۱۲ درصد رشد ایجاد شده است.

تین نیوز

طبق آمار، حمل و نقل جاده ای کشور در هفت ماهه سال جاری حاکی است که در بخش جابه جایی مسافر ۲۸ درصد ، حمل بار ۲ درصد و ترانزیت جاده ای ۱۲ درصد رشد ایجاد شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عملکرد هفت ماهه حمل و نقل جاده ای در بخش جابه جایی مسافر، حمل بار و ترانزیت جاده ای اعلام شده است.

بر اساس آمار ارایه شده از سوی معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در هفت ماه سال جاری در بخش جابه جایی مسافر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش، در بخش حمل بار ۲ درصد افزایش و در بخش ترانزیت جاده ای ۱۲ درصد افزایش ثبت شده است.

آمارها در بخش جابه جایی مسافر تعداد مسافر جابه جا شده (با صورت وضعیت ) حاکی است که در ۷ ماهه سال جاری ۷۴ میلیون نفر است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۵۸  میلیون نفر) ۲۸ درصد افزایش داشته است. با بررسی روند ۱۰ ساله جابجایی مسافر مشخص می شود که بیشترین میزان جابجایی مسافر در ۷ ماهه سال ۱۳۹۱ و به میزان ۱۳۲ میلیون نفر ثبت شده است. همچنین مقایسه عملکرد ۷ ماهه سال جاری با مدت مشابه سال ۱۳۹۱، کاهش ۴۴ درصدی را نشان می دهد. 

همچنین آمارها در حمل بار با بارنامه نشان می دهد، میزان بار حمل شده (با بارنامه) در ۷ ماهه سال جاری ۲۹۰ میلیون تن است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۲۸۵ میلیون تن)  ۲ درصد افزایش داشته است. با بررسی روند ۱۰ ساله حمل بار مشخص می شود که بیشترین حمل بار در۷ ماهه سال ۱۴۰۰ و به میزان ۲۸۵ میلیون تن ثبت شده است که همانگونه که اشاره شد مقایسه عملکرد ۷ ماهه سال جاری با مدت مشابه سال ۱۴۰۰ ، افزایش ۲ درصدی را نشان می دهد. 

همچنین در بخش ترانزیت جاده ای آمارهای حاکی است که میزان ترانزیت توسط بخش جاده ای در ۷ ماهه سال جاری ۷.۵ میلیون تن است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱/۵ میلیون تن) ۱۲ درصد افزایش داشته است. با بررسی روند ۱۰ ساله ترانزیت مشخص می شود که بیشترین میزان ترانزیت در ۷ ماهه سال ۱۳۹۳ و به میزان ۲.۷ میلیون تن ثبت شده است. همچنین مقایسه عملکرد ۷ ماهه سال جاری با مدت مشابه سال ۱۳۹۳ ، کاهش ۲۱  درصدی را نشان می دهد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید