بازدید سایت : ۳۵۸۰۵

کمبود ناوگان اتوبوس زائران اربعین چگونه برطرف می‌ شود؟

معاون سازمان راهداری از تامین اتوبوس زائران اربعین از طریق واردات و هماهنگی با شرکت‌ های حمل‌ و نقل داخلی خبر داده است تا بزرگ‌ترین چالش پیش روی زائران در ایام اربعین که کمبود اتوبوس است، برطرف شود.

کمبود ناوگان اتوبوس زائران اربعین چگونه برطرف می‌ شود؟
تین نیوز

معاون سازمان راهداری از تامین اتوبوس زائران اربعین از طریق واردات و هماهنگی با شرکت‌های حمل‌و نقل داخلی خبر داده است تا بزرگ‌ترین چالش پیش روی زائران در ایام اربعین که کمبود اتوبوس است، برطرف شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، هر سال شاهد افزایش تقاضای زائران اربعین برای سفر به عراق هستیم، اما مسافران از نبود بلیت گلایه دارند و می‌ گویند بلیت و اتوبوس نیست و پایانه‌ ها مملو از زائرانی است که از سرگردانی چند روزه خود روایت می‌کنند.

در همین راستا معاون راهداری سازمان راهداری امروز( دوشنبه) از تامین اتوبوس زائران اربعین از طریق واردات و هماهنگی با شرکت‌های حمل و نقل داخلی برای ایام اربعین خبر داده است تا بزرگترین چالش پیش روی زائران در این ایام که کمبود اتوبوس است، برطرف شود.

رضا اکبری، معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به وزارت راه و شهرسازی در خصوص بخشی از برنامه‌ ها و اقدامات اجرایی برای تسهیل در سفرهای اربعین گفته است: مهمترین چالش در ایام اربعین تامین اتوبوس و وسایل حمل و نقل عمومی است، برنامه‌های سازمان راهداری در این باره شامل تامین واردات ۲ هزار دستگاه اتوبوس و همچنین تامین اتوبوس داخلی در هماهنگی با اصناف و شرکت‌های حمل و نقلی عنوان کرد.

اکبری تصریح کرد: طبق جلسات و مصوباتی که در دولت اخذ شده مقرر است تا ۲ هزار دستگاه اتوبوس به سیستم ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده شود.

به گفته اکبری، ارتقای سیستم های هوشمند برای مدیریت بهتر ناوگان از جمله دوربین‌ها، سامانه‌ های ترددشمار که بتوانند وقت گیری و پایش ناوگان اتوبوسی سطح کشور را داشته باشند تا در کمترین زمان اتوبوس لازم را در مرزها تامین کنند بخش دیگری از تمهیدات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای در این بخش است.

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای گفت: در حال حاضر تیم تحلیلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با در اختیار داشتن آمار تردد ۴ تا ۵ ساعت گذشته در مرزهای اربعینی تحلیل خوبی از پیش‌ بینی تردد در هر مرز در اختیار دارد که تا حد دقیقی می‌ تواند تحلیل کند که در هر مرز چند میلیون نفر و در چه روزهایی تردد می‌ کنند و در همان روزها برنامه‌ ریزی برای تامین ناوگان و تسهیل در تردد، انجام شود.

اکبری در خصوص کمبودهای اتوبوس در ایام اربعین برای جابه‌جایی زائران توضیح داد: هم‌ اکنون حدود ۳ هزار دستگاه حداقل کمبود وجود دارد که بخشی از آن با مصوباتی که در سطح دولت و معاون اول رییس جمهور اخذ شده قرار است از طریق وزارتخانه‌ ها تامین شود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.