| کد خبر: 263910 |

توسعه فرودگاه مشهد با رویکرد افزایش ظرفیت پذیرش زائران و گردشگران

مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی آخرین وضعیت پروژه های عمرانی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد را تشریح کرد.

تین نیوز

مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی آخرین وضعیت پروژه های عمرانی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد را تشریح کرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، محمود امانی بنی اظهار کرد: فرودگاه بین المللی مشهد از ابتدای دولت سیزدهم در زمینه رشد اقتصاد زیارت و افزایش ورود زائران داخلی و خارجی علی بن موسی الرضا(ع)، رویکرد ویژه ای را دنبال کرده است.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی با بیان اینکه در راستای رویکرد جذب بیشتر زائران حرم علی بن موسی الرضا(ع) با همراهی نهادهای مرتبط با صنایع هوایی، اقدامات شاخصی انجام شده است، افزود: در این زمینه شاهد افزایش مسیرهای پروازی به شهر مشهد هستیم به گونه ای که اکنون بیشترین پرواز کشور بعد از تهران به مشهدالرضا(ع) انجام می شود.

امانی بنی در ادامه در تشریح آخرین وضعیت شاخص ترین پروژه های عمرانی و توسعه ای فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد گفت: با توجه به اینکه فرودگاه مشهد دروازه ورودی گردشگران خارجی و زائران رضوی محسوب می شود، شاهد اقداماتی نظیر خدمات فرودگاهی در سطح بسیار بالا به مسافران هستیم که قطعاً این خدمات در جذب گردشگر و ماندگاری آن ها تاثیر بسزایی خواهد داشت.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی با بیان مطلب فوق خاطرنشان کرد: در حال حاضر پروژه توسعه ترمینال داخلی فرودگاه مشهد از پیشرفت فیزیکی بالایی درصدی برخوردار است و با توجه به پیش بینی ها امسال به بهره برداری می رسد.

امانی بنی با تاکید بر شتاب پیشرفت فیزیکی پروژه ای عمرانی فرودگاه مشهد در سال جاری تصریح کرد: همچنین افزایش پل های تلسکوپی (ایربریج) فرودگاه مشهد جهت تسهیل در انتقال مسافران، یکی از تعهدات فرودگاه مشهد بوده که در حال حاضر از ۴ ایربریج در برنامه شرکت فرودگاه ها، ۳ ایربریج عملیاتی شده است.

مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی همچنین از بهسازی ۸۰۰۰ متری اپرون فرودگاه مشهد در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: از دیگر پروژه های عمرانی در دست اقدام این فرودگاه، توسعه اپرون (پارکینگ هواپیما) به مساحت ۷۲ هزار مترمربع است که در حال انجام بوده و تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

امانی بنی همچنین ارتقاء سیستم فیبر نوری، تجهیز دوربین های مدار بسته تمامی مجموعه ترمینال ها و تکمیل صددرصدی ساختمان سپاه حفاظت هواپیمایی فرودگاه مشهد را از دیگر پروژه های عمرانی عنوان کرد و گفت: از دیگر طرح هایی که به صورت ویژه در فرودگاه مشهد دنبال شد، سامانه کمک ناوبری ILS جدید این فرودگاه است که جایگزین سامانه قدیمی با قدمت ۲۶ سال شده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.