| کد خبر: 216579 |

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با تأکید بر اینکه مردم حتما از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کنند، جزئیات یک طرفه شدن محور کندوان در چهار روز آینده را تشریح کرد و گفت: محور هراز روزهای 17 و 18 مرداد یک‌طرفه می‌شود.

تین نیوز

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با تأکید بر اینکه مردم حتما از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کنند، جزئیات یک طرفه شدن محور کندوان در چهار روز آینده را تشریح کرد و گفت: محور هراز روزهای 17 و 18 مرداد یک‌طرفه می‌شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از فارس، ایمان محرابی‌نیا در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها‌، اظهار داشت: بر اساس اطلاعات‌ دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌های ترددشمار برخط، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 15.5 درصد

وی ادامه داد: کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته در جاده‌ها‌ بر اساس رصد 2271 دستگاه ترددشمار جاده‌ای نسبت به روز قبل 0.8 درصد کاهش دارد در همین مدت سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 15.5 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 19 تا 20 و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صبح ثبت شد.

‌* 3 آزادراه پرتردد کشور ‌در شبانه روز گذشته‌

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها بیان کرد:‌ در شبانه‌روز گذشته آزادراه کرج-تهران، آزادراه ‌کرج-قزوین و‌ آزادراه تهران-کرج‌،‌ پرترددترین جاده‌های کشور بود.

* جزئیات یک طرفه شدن محور کندوان در 4 روز آینده

محرابی‌نیا ضمن تشریح اعمال محدودیت ترافیکی در جاده‌ها در ایام تعطیلات عید سعید غدیر خم، تأکید کرد: در راستای کاهش شیوع بیماری کرونا از مردم می‌خواهیم از تردد و سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

وی بیان کرد: در محور کندوان تردد وسایل نقلیه از ساعت 12 روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 15 و 16 مرداد تا ‌ساعت 2 بامداد روزهای بعد از مرزن آباد به سمت کرج و آزادراه تهران - شمال ممنوع است و در صورت اعلام پلیس راه منطقه تردد همه وسایل نقلیه از ساعت 15 روزهای مذکور تا ساعت 2 بامداد روزهای بعد از کرج  و دوراهی شهرستانک و آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه خواهد بود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها افزود: تردد همه وسایل نقلیه از ساعت 12 روزهای جمعه و شنبه 17 و 18 مرداد تا ‌ساعت 2 بامداد روزهای بعد از کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام ‌پلیس راه منطقه تردد همه وسایل نقلیه از ساعت 15 روزهای مذکور تا ساعت 2 بامداد روزهای بعد از مرزن آباد به سمت کرج و آزادراه تهران - شمال به صورت یک طرفه خواهد بود.

* محور هراز روزهای 17 و 18 مرداد یک‌طرفه می‌شود

محرابی‌نیا اظهار کرد: در محور هراز تردد ‌وسایل نقلیه از ساعت 15 روزهای جمعه و شنبه 17 و 18 مرداد تا ‌ساعت 2 بامداد روزهای بعد از رودهن به سمت آمل ممنوع است و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد همه وسایل نقلیه از ساعت 17 روزهای مذکور تا ساعت 2 بامداد روزهای بعد از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء به صورت یک طرفه خواهد بود.

وی اضافه کرد: البته در صورت افزایش حجم تردد و عدم گنجایش سطح راه به منظور تخلیه بار ترافیکی محدودیت‌های مقطعی از مسیر شمال به جنوب و یا جنوب به شمال محور‌های هراز و کرج - چالوس اعمال خواهد شد.

* جزئیات ممنوعیت تردد کامیون در هراز و کندوان در ایام تعطیلات عید غدیر

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار کرد: در محور کندوان تردد تریلر و کامیون کماکان ممنوع است همچنین در محور هراز تردد تریلرها کماکان ممنوع است.

محرابی‌نیا بیان کرد: تردد کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و یا فاسد شدنی از ساعت 12 تا 24 روز چهارشنبه 15 مرداد در محور هراز ممنوع است.

وی ادامه داد: ‌تردد کامیون غیر‌ از حاملین مواد سوختی و یا فاسد شدنی از ساعت 6 روزهای 16، 17 و 18 مرداد تا ساعت 2 بامداد روزهای بعد در محور هراز ممنوع است.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها گفت: همچنین تردد موتور سیکلت از ساعت 12 ‌روز چهارشنبه 15 مرداد تا ساعت 6 روز یکشنبه 19 مرداد در محورهای کندوان، ‌فیروزکوه، هراز و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است.

* محدودیت تردد کامیون در محور تهران-فیروزکوه-قائمشهر

محرابی‌نیا بیان کرد: تردد تریلر و کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت 12 تا 24 روز 15 مرداد در مسیر جنوب به شمال محور تهران – فیروزکوه - قائمشهر - سمنان و بالعکس ممنوع است؛ همچنین از ساعت 12 تا 24 روز شنبه 18 مرداد تردد تریلرها و کامیون‌ها غیر از حاملین مواد سوختی و یا فاسدشدنی از مسیر شمال به جنوب محور قائمشهر - فیروزکوه - تهران ممنوع است.

* محدودیت تردد کامیون در جاده قدیم رشت-قزوین و محور آستارا-اردبیل‌

وی اظهار کرد: تردد تریلر و کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت 8 تا 24 روزهای 15 و 18 مرداد ‌در محو‌ر آستارا - اردبیل و بالعکس ممنوع است.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد: تردد تریلرها و کامیون‌ها غیر از حاملین مواد سوختی و یا فاسدشدنیی از ساعت 12 تا 24 روزهای 15 و 18 مرداد در محور‌ قدیم رشت - قزوین و بالعکس ممنوع است.

* انسداد 6 جاده‌ به دلیل کاهش ایمنی محدود

محرابی‌نیا اظهار داشت: در حال حاضر 6 جاده به دلیل نداشتن ایمنی مسدود است که شامل محورهای شهداد - نهبندان، خرم‌آباد - پلدختر، رامیان - اولنگ -  شاهرود و جاده فرعی شمشک - دیزین است.

وی با اشاره به انسداد محور اسپکه-فنوج در جنوب استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین محور قزوین - همدان در کیلومتر 110 مسیر مسدود و تردد با احتیاط از باند کناری انجام می‌شود.

*  ترافیک نیمه سنگین در محور هراز مسیر جنوب به شمال

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها اظهار کرد: دوربین های نظارت تصویری‌ در حال حاضر ترافیک نیمه سنگین در محور هراز مسیر جنوب به شمال‌ محدوده تونل شماره یک نشان می‌دهد همچنین در ‌‌محورهای چالوس و فیروزکوه‌، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت در مسیر رفت و برگشت، تردد روان است.

* باران پراکنده در محورهای هراز، فیروزکوه و کندوان

محرابی‌نیا با اشاره به بارش پراکنده باران در برخی از محورهای استان های گیلان و مازندران، اظهار کرد: در محور چالوس بارش پراکنده باران و مه گرفتگی در ارتفاعات گزارش شده است.

وی افزود: در محورهای هراز و فیروزکوه و آزادراه قزوین-رشت‌ بارش پراکنده باران داریم و در منطقه یک آزادراه تهران - شمال‌ مداخلات جوی خاصی گزارش نشده است.

* ترافیک سنگین در آزادراه ساوه-تهران و آزادراه کرج-قزوین‌

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به بروز ترافیک سنگین در آزادراه ساوه – تهران محدوده نسیم شهر و ترافیک سنگین در آزادراه کرج – قزوین محدوده امامزاده طاهر، گفت: در حال حاضر دوربین‌های نظارت تصویری ‌ترافیک نیمه‌سنگین در آزادراه قزوین-کرج-تهران حدفاصل ساسانی تا پل کلاک نشان می‌دهد.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین