بازدید سایت : ۳۵۸۰۵

۱۳هزار پیشخوان برای تبدیل مجوزها وارد عمل شدند

۱۳ هزار دفتر پیشخوان در سراسر کشور برای تبدیل مجوزهای خود و ارائه خدمات تبدیل مجوز برای سایر رسته های فعالیت اقتصادی دارای مجوز وارد عمل شدند.

۱۳هزار پیشخوان برای تبدیل مجوزها وارد عمل شدند
تین نیوز

۱۳ هزار دفتر پیشخوان در سراسر کشور برای تبدیل مجوزهای خود و ارائه خدمات تبدیل مجوز برای سایر رسته های فعالیت اقتصادی دارای مجوز وارد عمل شدند.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار گفت: ۱۳ هزار دفتر پیشخوان برای تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا به کمک درگاه ملی مجوزها آمدند تا فرایند تبدیل مجوزهای کسب و کار تسریع شود.

سید امیر سیاح بیان داشت: اصل بر این است که صاحبان مجوز کسب و کار بتوانند با گوشی تلفن همراه خود نسبت به اخذ شناسه یکتا اقدام کنند، اما تلاش کردیم تا با همکاری دفاتر پیشخوان فرایند تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا را برای آن دسته از افرادی که نمی توانند خودشان مجوز الکترونیکی دریافت کنند را مهیا کنیم.

سیاح افزود: متقاضیان می توانند از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان با هزینه حدود ۳۰ هزار تومانی نسبت به اخذ شناسه یکتا اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تا صبح یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت بیش از ۶۵۰ هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شده است، تصریح کرد: روز گذشته ۱۰۰ هزار ورودی به درگاه ملی مجوزها برای ثبت و صدور شناسه یکتا داشتیم، اما به طور قطع میزان ورود به درگاه ملی مجوزها برای دریافت شناسه یکتا از این پس بیشتر خواهد شد.

رییس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار با تاکید بر تسریع تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا، اظهار داشت: تا ۲۵ اردیبهشت نیمی از مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا تبدیل می شود، اما تقاضا داریم همه دارندگان مجوزهای کسب و کار در اسرع وقت نسبت به اخذ شناسه یکتا اقدام کنند.

رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار تصریح کرد: تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا، امکان نظارت پسینی و قانونی بر کسب و کارها ایجاد می کند.

سیاح با بیان اینکه خدمات حکومتی برای آن دسته از صاحبان مجوز که شناسه یکتا دریافت نکنند به تدریج قطع می شود، خاطرنشان کرد: تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا منجر به شناسایی فعالیت های اقتصادی زیرزمینی می شود که خود موجب حفظ سهم بازار فعالان اقتصادی دارای مجوز و رسمی می شود.

تبدیل مجوزهای کاغذی در دفاتر پیشخوان

دبیر کل کانون انجمن های صنفی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی کشور درباره ارائه خدمت به متقاضیان دریافت شناسه یکتا در دفاتر پیشخوان، گفت: ۱۳ هزار دفتر پیشخوان در سراسر کشور ۲ اولویت برای اجرای قانون تسهیل و تبدیل مجوز کاغذی به شناسه یکتا دارند.

علی فلاح افزود: ۱۳ هزار دفتر پیشخوان در سراسر کشور باید ابتدا نسبت به تبدیل مجوز کاغذی خود به شناسه یکتا اقدام کنند و سپس به متقاضیان دریافت شناسه یکتا ارائه خدمت کنند.

وی ادامه داد: مجوز ارائه خدمت به متقاضیان دریافت شناسه یکتا در دفاتر پیشخوان از سوی سازمان تنظیم مقررات صادر شده است و متقاضیان دریافت شناسه یکتا می توانند به این دفاتر مراجعه کنند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.