بازدید سایت : ۴۵۷۲۲

توضیحات وزارت کار درباره آیین‌ نامه مشاغل سخت و زیان‌ آور

به استناد ماده ۹۵ قانون کار مسوولیت اجرای مقررات و ضوابط فنی و بهداشت کار بر عهده کارفرما یا مسوولین واحدهای موضوع بیان شده در ماده ۸۵ این قانون خواهد بود.

توضیحات وزارت کار درباره آیین‌ نامه مشاغل سخت و زیان‌ آور
تین نیوز

به استناد ماده ۹۵ قانون کار مسوولیت اجرای مقررات و ضوابط فنی و بهداشت کار بر عهده کارفرما یا مسوولین واحدهای موضوع بیان شده در ماده ۸۵ این قانون خواهد بود.

به گزارش تین نیوز به نقل از بازار، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در پاسخ به گزارش روز هفتم شهریورماه روزنامه تعادل با عنوان «کار سخت زیر عنوان کارگر ساده» در توضیحاتی اعلام کرد: مطابق با تبصره ماده یک آیین نامه کارهای سخت و زیان آور موضوع ماده ۵۲ قانون کار کارهایی که در آن عوامل و شرایط محیط کار به دلیل نقص یا عدم استفاده از امکانات فنی و مهندسی و موازین پیشگیری غیراستاندارد باشد، چنانچه با رفع نقص و یا به کارگیری امکانات فوق بتوان این عوامل را به حد استاندارد و مجاز رساند جزء کارهای سخت و زیان آور محسوب نمی شود.

همچنین کارفرمایان کارگاه های دایر مسوولیت سالم سازی محیط کار را به استناد ماده ۳ آیین نامه کارهای سخت و زیان آور موضوع بند ۵ جزء ب ماده واحده قانون اصلاح تبصره ۲ الحاقی ماده ۷۶ قانون تأمین اجتماعی مصوب سال ۱۳۸۰ موضوع تصویب نامه شماره ۱۵۳۶۵ ت ۳۶۰۰۵ هـ مورخ ۱۳۸۶.۰۲.۰۵ هیأت محترم وزیران بر عهده دارند و می بایست نسبت به ایمن سازی عوامل و شرایط محیط کار مطابق با حدود مجاز و استانداردهای مشخص شده در قانون کار و آیین نامه های مربوط (مصوب شورای عالی حفاظت فنی) و سایر قوانین موضوعه در این زمینه اقدام کرده و صفت سخت و زیان آوری مشاغل موضوع بند الف ماده یک را حذف و نتیجه را کتباً به کمیته بدوی اعلام کنند.

به استناد ماده ۹۵ قانون کار مسوولیت اجرای مقررات و ضوابط فنی و بهداشت کار بر عهده کارفرما یا مسوولین واحدهای موضوع بیان شده در ماده ۸۵ این قانون خواهد بود. هرگاه بر اثر عدم رعایت مقررات مذکور از سوی کارفرما یا مسوولین واحد حادثه ای رخ دهد شخص کارفرما یا مسوول مذکور از نظر کیفری و حقوقی و نیز مجازات های مندرج در این قانون مسوول است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.