| کد خبر: 218927 |

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان:

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: هم اکنون 21 میلیون مترمربع از فضای سبز شهر اصفهان با روش های جدید و سیستم های نوین آبیاری می شود.

تین نیوز

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: هم اکنون 21 میلیون مترمربع از فضای سبز شهر اصفهان با روش های جدید و سیستم های نوین آبیاری می شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، فروغ مرتضایی نژاد با اشاره به تلاش شهرداری در این دوره برای توسعه سیستم های نوین آبیاری برای آبیاری فضای سبز، اظهار کرد: در سال 98 بیش از 520 هزار مترمربع سیستم های آبیاری شهر اصفهان با روش آبیاری تحت فشار توسعه پیدا کرد که این میزان برای سال 99 براساس برنامه ریزی صورت گرفته، 700 هزار مترمربع است.

وی ادامه داد: در سال 98، بیش از 930 هزار مترمربع سیستم های آبیاری تحت فشار ترمیم شد که برای سال 99 این میزان به بیش از 580 هزار مترمربع می رسد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان تصریح کرد: بیش از 57 هزار متر هم شبکه های توزیع آب در سال گذشته اجرا شد که براساس برنامه سال 99، بیش از 203 هزار متر شبکه توزیع آب در شهر اجرا می شود.

یک پنجم فضای سبز اصفهان با پساب آبیاری می شود

وی با اشاره به اینکه مساحت فضای سبز تحت پوشش سیستم های نوین آبیاری در شهر اصفهان به بیش از 21 میلیون مترمربع رسیده است، اظهار کرد: همچنین در سال 96 تنها یک درصد از آب های خاکستری (پساب) برای آبیاری فضای سبز اصفهان استفاده می شد که این میزان در سال 98 به 20 درصد افزایش یافت.

مرتضایی نژاد با اشاره به اینکه در کنار بهینه سازی در مصرف آب برای فضای سبز شهر طی سه سال اخیر در زمینه افزایش سطح فضای سبز شهر هم فعالیت هایی انجام شده است، اظهار کرد: بخشی از این توسعه در پارک های شهری بوده است به طوریکه 174 هزار و 391 مترمربع طی این سال ها به متراژ پارک های شهری اصفهان افزوده شده است.

وی ادامه داد: این پارک ها شامل بوستان الهیه در منطقه 15 با متراژ بیش از 16 هزار مترمربع، فاز چهارم پارک مهر در منطقه 9 با متراژ 16 هزار مترمربع، پارک شهید روح الامین در منطقه شش با متراژ بیش از 45 هزار مترمربع، پردیس هنر با متراژ بیش از 19 هزار مترمربع در منطقه شش و 77 هزار مترمربع در سایر نقاط شهر بوده است.

ایجاد 28 هکتار فضای سبز در رینگ چهارم شهر

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان تصریح کرد: همچنین با اجرای رینگ چهارم ترافیکی شهر هم بیش از 288 هزار مترمربع به وسعت فضای سبز شهر اصفهان افزوده می شود.

وی با اشاره به اینکه برای تکمیل فضای سبز این پروژه تاکنون در پروژه فرهیختگان بیش از 84 هزار مترمربع فضای سبز کار شده است، ادامه داد: همچنین در پروژه آفتاب نیز بیش از 150 هزار مترمربع از مساحت آن به فضای سبز اختصاص دارد.

مرتضایی نژاد افزود: با تکمیل مجموعه پل ها و تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی، 53 هزار مترمربع فضای سبز هم به این بخش اضافه می شود.

وی میزان ایجاد فضای سبز در پروژه های تازه احداث شهر مانند مرکز اجلاس سران، نمایشگاه بزرگ اصفهان و بازار  گل و گیاه ارغوان را نیز بیش از 300 هزار مترمربع عنوان کرد و افزود: با احداث خیابان ها و میادین جدید در مناطق شهری اصفهان نیز بیش از 500 هزار مترمربع فضای سبز در شهر اضافه خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: در مجموع تا پایان سال 99 و با اجرای همه این طرح ها 200 هکتار به عرصه فضای سبز شهر اصفهان افزوده خواهد شد.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین