| کد خبر: 265666 |

۶۰ هکتار اراضی به محدوده طرح جامع شهر ایرانشهر الحاق می‌ شود

شورای عالی شهرسازی و معماری ایران طبق مصوبه ای که به تایید اکثریت اعضای آن رسید با الحاق ۶۰ هکتار اراضی به محدوده طرح جامع شهر ایرانشهر با ۶ پیش شرط موافقت کرد.

تین نیوز

شورای عالی شهرسازی و معماری ایران طبق مصوبه ای که به تایید اکثریت اعضای آن رسید با الحاق ۶۰ هکتار اراضی به محدوده طرح جامع شهر ایرانشهر با ۶ پیش شرط موافقت کرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خسرو دانشجو دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در مکاتبه با کرمی استاندار سیستان و بلوچستان، مصوبه شورا را با موضوع مغایرت اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع ایرانشهر، ابلاغ کرد.

بر این اساس، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ مصوبه مورخ ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ شورای برنامه ریزی و توسعه استان سیستان و بلوچستان در خصوص «الحاق ۶۰ هکتار اراضی به محدوده طرح جامع شهر ایرانشهر» در جهت تأمین اراضی مورد نیاز نهضت ملی مسکن را با توجه به صورت جلسه مورخ ۲۴ آبان ۱۴۰۲ کمیته فنی شماره یک مورد بررسی قرار داده و ضمن موافقت با مصوبه شورای استان مبنی بر الحاق اراضی مذکور با کاربری مسکونی با تأمین خدمات جهت تأمین اراضی طرح اقدام ملی مسکن، مقرر کرد، طرح تفصیلی یکپارچه اراضی مذکور در هماهنگی و انسجام با طرح اراضی ۴۰ هکتاری موضوع طرح نهضت ملی مسکن واقع در درون محدوده شهری با سقف ظرفیت واحدپذیری مجموعاً حدود ۴ هزار واحد در قالب الگوی سکونت دوطبقه (با تراکم ساختمانی غالب ۱۲۰ درصد) و رعایت چارچوب زیر به تایید کمیسیون ماده پنج برسد:

۱. نقشه کنترل و هدایت آب های سطحی تهیه و پس از تائید شرکت آب منطقه ای استان در اسناد طرح منعکس شود. بخش های متداخل با حریم و بستر مسیل های احتمالی تحت کاربری «حریم» تثبیت خواهند شد. همچنین هرگونه تصمیم احتمالی در خصوص تبدیل مسیر آبراهه های متداخل با زمین به کانال، صرفاً در قالب نقشه یکپارچه مذکور و تائید شرکت آب منطقه ای استان امکان پذیر خواهد بود.

۲. سرانه خدماتی طرح در کلیه مقیاس ها اعم از شهری، منطقه ای، ناحیه ای و محلی بر اساس میزان مصوبه شورای عالی در خصوص «تعاریف و مفاهیم کاربری های شهری و تعیین سرانه آن ها» تأمین شود.

۳. با عنایت به ملاحظات دفاعی - امنیتی مبنی بر صیانت از اسکان روستایی در نوار مرزی، مقرر شد تا اتخاذ تدابیر پیشگیرانه توسط شورای مسکن استان در خصوص عدم ایجاد ظرفیت مازاد و جلوگیری از سیاست های مشوق مهاجرت از روستاها و شهرهای پیرامونی صورت گیرد، لذا بر تأمین زمین طرح نهضت ملی مسکن صرفاً به میزان ثبت نام کنندگان حائز چهار استعلام سبز تأکید می شود.

۴. مطالعات در خصوص عارضه سنجی ترافیکی تهیه و به تایید شورای هماهنگی ترافیک استان برسد.

۵. با توجه به تأکید نماینده وزارت نیرو، تأمین آب این واحدها صرفاً از محل صرفه جویی و مدیریت مصرف منابع فعلی شرب این شهر امکان پذیر خواهد بود.

۶. عدم تداخل عرصه الحاقی با شهرک ها و نواحی مصوب صنعتی از طریق استعلام از شرکت شهرک های صنعتی کنترل شود.

در پایان تأکید شده است: در اجرای ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی طرح ها و. ..، نقشه محدوده طرح جامع شهر با لحاظ اراضی الحاق شده جهت ابلاغ به مراجع ذیربط تحویل دبیرخانه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران شود.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.