| کد خبر: 217706 |

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار، در مجلس دهم مطرح شد، گفت: این طرح مجدد در کمیسیون انرژی در حال بحث و بررسی است و پس از اتمام به هیئت ریسه ارائه می‌شود.

تین نیوز

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار، در مجلس دهم مطرح شد، گفت: این طرح مجدد در کمیسیون انرژی در حال بحث و بررسی است و پس از اتمام به هیئت ریسه ارائه می‌شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، آقای امیرآبادی فراهانی با با تاکید بر اینکه طرح پیشنهادی ارائه بنزین به هر فرد ایرانی موجب افزایش قیمت آن نخواهد شد، افزود: دهک‌های پایین جامعه نیز در صورت تصویب این طرح مبالغ بیشتری را نسبت به کمک معیشتی دریافت خواهند کرد.

وی گفت: طرح بنزین در مجلس دهم ارائه و با مخالفت‌هایی روبرو شد، اما طبق آیین نامه داخلی در مجلس مجدداً در دستور کار کمیسیون انرژی قرار گرفته است که پس از بررسی کامل آن به هیات رئیسه ارائه و در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: روزی یک لیتر بنزین بر اساس این طرح به هر فرد ایرانی تعلق می‌گیرد که ماهانه ۳۰ لیتر در کارت بانکی سرپرست خانوار شارژ خواهد شد، این میزان بنزین تا پایان ماه در کارت فرد موجود است.

آقای امیرآبادی فراهانی همچنین در تشریح این طرح گفت: سرپرست خانوار می‌تواند میزان ۳۰ لیتر بنزین را هم خود، خانواده و یا با قابلیت انتقال به بستگان یا دوستانش انتقال دهد و هم می‌تواند آن را به فروش برساند، اگر هیچ کدام از این موارد را انجام نداد در کارت فرد باقی خواهد ماند و دولت مکلف است به قیمت آزاد بنزین را برداشت کند و مبلغ را به حساب سرپرست خانوار واریز کند و مجدداً برای ماه جدید سهمیه بنزین را شارژ می‌کند.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: این بحث در کمیسیون انرژی وجود دارد که بخشی از بنزین را دولت صادر می‌کند، به عبارتی این صادرات هم لیتری ۱۲ هزار تومان است و ما می‌خواهیم درصدی را بیاوریم که در صورت افزایش تولید دولت مکلف می‌شود آن درصد را به مردم پرداخت کند و در مجموع یعنی مابه التفاوت مصرف نشده را پرداخت کند.

وی اضافه کرد: هم اکنون مبلغی که بخشی افراد جامعه به عنوان کمک معیشتی از دولت دریافت می‌کنند، این طرح شامل همه افراد جامعه می‌شود و به طور نمونه هم اکنون حدود ۶ میلیون نفر تحت عنوان بهزیستی و یا کمیته امداد در کشور وجود دارد که تنها پنج درصد آن‌ها دارای خودرو هستند و مبلغ معیشتی آنان بسیار ناچیز است، در صورت تصویب این طرح پول بنزین برای آن‌ها بیشتر از مبلغ کمک معیشتی خواهد بود.

آقای امیرآبادی فراهانی تاکید کرد: طرح پیشنهادی هیچ گونه بار مالی و افزایش قیمت گازوئیل و بنزین را به همراه نخواهد داشت، در این طرح به کسی یارانه مستقیم پرداخت نمی‌شود که با کمبود منابع مالی روبرو شویم، بلکه به هر فرد ۳۰ لیتر بنزین تعلق می‌گیرد که به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود، سرپرست می‌خواهد این بنزین را مصرف کند یا اجازه دهد دولت بفروشد، تصمیم با خودش است.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین