| کد خبر: 267768 |

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی قزوین خبر داد،

◄ مطالبه بهره برداران اتوبوس های اسکانیا پس از 5 سال انتظار تحقق یافت

مراحل اجرای تعیین و تکلیف اتوبوس های اسکانیا با مصوبه نهایی شورای اسلامی شهر قزوین و فرمانداری پس از 5 سال انتظار اجرایی شد.

تین نیوز

قزوین- سارا غلامی|  سید محمد مهدی تقوی با اعلام این خبر بیان کرد: شهرداری قزوین در راستای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر قزوین در سالهای 1395 لغایت 1397 اقدام به خرید تعداد 50  دستگاه اتوبوس اسکانیا نمود که به منظور بهره برداری از اتوبوس های موصوف،  اقدام  به واگذاری 46 دستگاه از اتوبوس های مذکور به صورت امانی به مالکین اتوبوس‎های شهاب از رده خارج که قرارداد فعال با سازمان داشتند نمود. که 4 دستگاه به دلیل مشکلات قانونی در سال 1401 متوقف شد و 42 دستگاه در مرحله تعیین و تکلیف قرار گرفت.

این مسئول خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین مشکلات و خواسته های بهره برداران سازمان اتوبوسرانی قزوین طی سال های اخیر، موضوع تعیین و تکلیف اتوبوس های اسکانیا بود،که در دستور کار جدی این سازمان قرار گرفت.

تقوی اذعان کرد:  پس از 18 ماه تلاش مستمر و تشکیل جلسات حقوقی متعدد با صبوری بهره برداران، حمایت های بی دریغ شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر قزوین  و اخد مجوزات لازم با ارائه  پیشنهاد چهار راهکار اساسی و منعطف در چارچوب ضوابط و مقررات که در برگیرنده بخش زیادی از انتظارات بهره بردان بود ، از تاریخ آذر ماه 1402 اجرایی گردید.

استقبال 90 درصدی بهره برداران از چهار راهکار حمایتی 

این مسئول ادامه داد:  در راستای تحقق مطالبات  بهره برداران اتوبوس طی سال های اخیر،  پیرامون موضوع تعیین و تکلیف اتوبوس های اسکانیا ارائه چهار روش پیشنهادی حمایتی ، استقبال 90 درصدی  بهره برداران را به همراه داشت. 

تقوی  به تشریح چهار روش  پیشنهادی برای تعیین تکلیف وضعیت اسکانیاهای تحویل امانی و شهاب های اخذ شده از بهره برداران سازمان اتوبوسرانی پرداخت و گفت: پرداخت مبلغ  بروز شده اتوبوس های شهاب تحویلی به قیمت عادلانه کارشناسی دادگستری، واگذاری خودروی جایگزین از خودروهای مازاد ملکی سازمان مطابق نظر کارشناس رسمی دادگستری، واگذاری ۱۸الی ۲۴ درصد از سهام مالکیت اتوبوسهای اسکانیای در اختیار به بهای عادله روز مطابق با نظر تقویمی کارشناسی با توجه به قیمت شهاب بهره بردار و صدور مجوز 5 ساله، فراخوان عمومی مزایده 40 درصد از سهام اتوبوس های اسکانیا های امانی و انعقاد قرارداد۷ ساله بهره برداری از خطوط اتوبوسرانی چهار روش پیشنهادی حمایتی می باشد.

 که در نهایت  از 42 دستگاه اسکانیا پس از انتخاب روشهای فوق الذکر 3 نفر از بهره برداران نسبت به انتخاب روش اول، 17 نفر روش دوم و  17 بهره بردار هم نسبت به انتخاب روش سوم اقدام نموده و 5 بهره بردار در وضعیت بلاتکلیف به سر می برتد.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی قزوین در خاتمه بیان کرد: 42 دستگاه اتوبوس اسکانیا با ثبت نام بهره برداران در چهار روش پیشنهادی حمایتی تعیین و تکلیف گردید و در حال حاضر مصوبات نهایی شورای اسلامی شهر و فرمانداری را اخذ نموده است و مراحل تحویلی و تحول خودروها به زودی انجام خواهد شد.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟