| کد خبر: 165633 |

ورود به محدوده طرح ترافیک در صورت عدم ثبت‌نام در سامانه مشمول جریمه و لحاظ نرخ طرح ترافیک در عوارض خودرو می‌شود.

تین‌نیوز | 

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: ساکنان محدوده طرح ترافیک با ثبت‌نام در سامانه my.tehran.ir می‌توانند، فارغ از شماره پلاک خودرو هرروز یک خروج رایگان قبل از ساعت ۸:۳۰ و یک ورود پس از ساعت ۱۷ به محدوده داشته باشند.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، محسن بورسید آقایی با اشاره به اینکه طرح ترافیک سال ۹۷ با فرازوفرودهای فراوان از شنبه ۱۵ اردیبهشت اجرایی می‌شود، گفت: مهم‌ترین تغییرات این طرح نسبت به سال‌های گذشته این بود که دسترسی عموم مردم به آن، بیشتر شده و سهمیه روزانه به دو برابر سال گذشته افزایش‌یافته است.

وی افزود: نرخ طرح ترافیک براساس جداول تصویب‌شده شورای شهر، بین ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان تا ۳۶ هزارتویمان خواهد بود که به نسبت نرخ ۴۰ هزارتومانی طرح روزانه در سال گذشته کاهش داشته است. همچنین تعرفه طرح ترافیک بسته به دریافت معاینه فنی برتر، شارژ حساب و تنظیم تردد در ساعات خلوت مشمول تخفیف می‌شود.

معاون شهردار تهران بابیان اینکه ورود به محدوده طرح ترافیک در صورت عدم ثبت‌نام در سامانه مشمول جریمه و لحاظ نرخ طرح ترافیک در عوارض خودرو می‌شود، خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با پلیس راهور تا پایان اردیبهشت به خودروهایی که بدون ثبت‌نام در سامانه برای اولین بار وارد طرح ترافیک شوند از طریق ارسال پیامک در مورد ورود غیرمجاز تذکر داده می‌شود و در صورت تکرار علاوه بر جریمه ۲۰ هزارتومانی، تعرفه طرح ترافیک نیز با ۲۰ درصد بیشتر به‌صورت بدهی در عوارض خودرو ثبت می‌شود.

وی در مورد قوانین ورود و خروج ساکنین محدوده طرح ترافیک نیز توضیح داد و گفت: این افراد با ثبت‌نام در سامانه my.tehran.ir می‌توانند فارغ از شماره پلاک خودرو، هرروز تنها یک خروج رایگان قبل از ساعت ۸:۳۰ و یک ورود رایگان پس از ساعت ۱۷ به محدوده طرح داشته باشند. طبیعی است اگر خودرویی بیش از یک مورد ورود و خروج داشته باشد، مشمول جریمه و پرداخت عوارض می‌شود.

پورسیدآقایی با اشاره به اینکه امسال ۱۰۳ هزار مجوز ورود به طرح ترافیک در نظر گرفته‌شده است،تصریح کرد: امسال ۲۶ هزار طرح نیز نسبت به سال گذشته کاهش‌یافته است. با کاهش ۴ درصدی سهمیه نهادها و دستگاه‌های اجرایی و ۵۰ درصدی سهمیه کارکنان شهرداری، تعداد مجوزهای روزانه از ۲۰ هزار مجوز در سال گذشته به ۴۰ هزار مجوز رسیده است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه روزانه دو و نیم میلیون نفر از مترو و بی آر تی برای سفرهای شهری خود استفاده می‌کنند، گفت: در حال حاضر سرفاصله حرکت قطارها به ۴ دقیقه کاهش‌یافته است، لذا با توجه به شروع اجرای طرح ترافیک از روز شنبه ۱۵ اردیبهشت از مردم می‌خواهیم تا کمتر از خودروهای شخصی استفاده کنند تا تغییرات ایجادشده، روند مثبت کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا را دنبال کند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین