| کد خبر: 243231 |

مدیر روابط عمومی فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد از افزایش ۱۸ درصدی پروازها در فروردین ماه سال جاری نسبت به وضعیت مشابه در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

تین نیوز

حسن جعفری  در خصوص وضعیت پروازهای فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد نسبت به وضعیت مشابه آن در سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی و مجوزهای اخذ شده، این پروازها نسبت به مدت زمان مشابه در فرودین سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، وی اضافه کرد: از آنجا که افزایش پروازها با اعزام و پذیرش مسافر رابطه مستقیم داشته و محدودیت‌های ۶۰ درصدی ظرفیت پذیرش پروازها نسبت به زمان مشابه لغو شده، تعداد مسافران نیز ۷۰ درصد افزایش داشته است.

مدیر روابط عمومی فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد ادامه داد: همچنین تعداد پروازها در این ماه نسبت به ماه قبل یک درصد افزایش و اعزام و پذیرش مسافر نیز ۳ درصد کاهش داشته است.

جعفری در خصوص میزان تغییرات ورود مسافران خارجی عنوان کرد: در فروردین ماه سال جاری ورود مسافران خارجی به مشهد حدود ۳۱۰ درصد افزایش داشته است. در فروردین ماه سال جاری ۲۹۱ پرواز با بیش از ۴۱ هزار مسافر خارجی وارد مشهد شده است، این در حالی است که در فروردین سال گذشته، ۹۳ پرواز به همراه ۱۰ هزار و ۳۵۰ مسافر وارد مشهد شده بود.

وی تصریح کرد: از ۱۹۸۷ پرواز خارجی در فروردین ماه، ۵۸ درصد پروازها داخلی، ۸ درصد مربوط به پروازهای خارجی و ۷ درصد پروازها به عتبات عالیت اختصاص یافته است.

مدیر روابط عمومی فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد گفت: ۱۶۹۸ پرواز داخلی به ۳۰ مسیر داخلی توسط ۱۸ شرکت هواپیمایی داخلی انجام شده که بیشترین پرواز مربوط به مسیر مشهد- تهران با ۷۲۷ پرواز و ۱۰۰هزار و ۲۵۷ مسافر بوده است.

جعفری خاطرنشان کرد: از ۲۸۹ پرواز خارجی انجام شده به ۱۸ مسیر خارجی که توسط ۹ شرکت هواپیمایی داخلی و ۸ شرکت هواپیمایی خارجی شده، بیشترین پرواز مربوط به مسیر مشهد- نجف با ۱۰۵ پرواز و ۱۷ هزار و ۴۱ مسافر بوده است.

وی یادآور شد: از ۱۹۸۷ پرواز خارجی که در فروردین ماه ۱۴۰۱ انجام شده ۶۱۶ پرواز (معادل ۳۱ درصد پروازها) با تاخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر انجام شده است. به طور متوسط هر پرواز تاخیردار با حدود ۸۰ دقیقه تاخیر انجام شده است.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید