| کد خبر: 218400 |

یک مقام مسئول گفت: به مدیرعامل شرکت فرودگاه ها پیشنهاد واگذاری رایگان فرودگاه ماهشهر را دادیم اما آنها به دلیل زیان ده بودن آن نپذیرفتند.

تین نیوز

یک مقام مسئول گفت: به مدیرعامل شرکت فرودگاه ها پیشنهاد واگذاری رایگان فرودگاه ماهشهر را دادیم اما آنها به دلیل زیان ده بودن آن نپذیرفتند.

به گزارش تین نیوز، محسن آتش زمزم در واکنش به گزارش سازمان هواپیمایی کشوری به سانحه فرودگاه ماهشهر و واگذاری این فرودگاه تحت مالکیت وزارت نفت به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، به خبرگزاری مهر گفت: ما دستور اکید از وزارت نفت داریم که فرودگاه‌های تحت مالکیت این وزارت خانه تحویل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران شود.

وی ادامه داد: بنده و مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، ۲ جلسه با سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در این خصوص داشته‌ایم؛ به آنها اعلام کردیم که حاضریم فرودگاه ماهشهر را رایگان به شرکت فرودگاه‌ها اهدا کنیم چون متولی این صنعت (فرودگاهی) هم، شرکت فرودگاه هاست و ما در شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر، موظف به تولید در حوزه پتروشیمی هستیم.

مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر افزود: در زمانی، نیاز بوده که در بندر ماهشهر فرودگاه تأسیس شود اما در حال حاضر که متولی حوزه فرودگاهی، شرکت فرودگاه هاست، ما نه تنها هیچ اصراری به نگهداری این فرودگاه نداریم، بلکه خودمان هم مُصرّیم که فرودگاه ماهشهر تحویل متولی اصلی صنعت فرودگاهی که شرکت فرودگاه هاست، شود؛ در عین حال ما هم در شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر از این فرودگاه استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه وزارت نفت ۹ فرودگاه ملکی در اختیار دارد که هر کدام از آنها، در اختیار یکی از واحدهای زیرمجموعه وزارت نفت است؛ یادآورد شد: به عنوان مثال فرودگاه ماهشهر در اختیار شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر قرار دارد. یا مثلاً فرودگاه تأسیسات نفتی خارک زیر نظر شرکت پایانه‌های نفتی ایران اداره می‌شود؛ اصلان کاظم پور مشاور وزیر نفت در امور هوانوردی و فرودگاهی است و وی نیز پیگیر واگذاری همه فرودگاه‌های تحت مالکیت وزارت نفت به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بر اساس دستور وزیر نفت است.

آتش زمزم یادآور شد: متأسفانه شرکت فرودگاه‌ها این پیشنهاد ما را نپذیرفت که البته آنها هم توجیهات خودشان را داشتند؛ به خصوص که اکثر فرودگاه‌های کشور زیان ده هستند؛ از نظر شرکت فرودگاه‌ها، فرودگاه‌هایی هم که در اختیار وزارت نفت است، زیان ده هستند چرا که پروازهای این فرودگاه‌ها کم است.

وی تصریح کرد: ما برای نگهداری و اداره فرودگاه ماهشهر، سالانه ۲۰ میلیارد تومان از درآمد صنعت پتروشیمی بندر ماهشهر هزینه می‌کنیم که نشان می‌دهد نگهداری این فرودگاه، زیان ده است. علی رغم آنکه زمین و تأسیسات زیادی به فرودگاه ماهشهر اختصاص دارد، اما برای آنکه واگذاری آن به شرکت فرودگاه‌ها اتفاق بیفتد، به مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها پیشنهاد داده‌ایم تا این فرودگاه را همراه با کل تجهیزات آن به رایگان به آنها واگذار کنیم.

آتش زمزم گفت: حتی در مرحله بعدی به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران پیشنهاد دادیم تا علاوه بر واگذاری، هزینه نگهداری یک سال آن را هم تقبل کنیم تا شرکت فرودگاه‌ها بتواند به طور کامل در این فرودگاه مستقر شود.

وی بیان کرد: فرودگاه داری کار صنعت پتروشیمی نیست و باید شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران آن را تحویل بگیرد؛ هزینه‌های مربوطه را هم حاضریم پرداخت کنیم.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین