| کد خبر: 270198 |

جابه جایی بیش از ۶۵۱ هزار مسافر در امنیت کامل با استفاده از قطار در ایام نوروز

رئیس پلیس پیشگیری فراجا از جابه جایی بیش از ۶۵۱ هزار مسافر در امنیت کامل با استفاده از قطار در ایام نوروز خبر داد.

تین نیوز

رئیس پلیس پیشگیری فراجا از جابه جایی بیش از ۶۵۱ هزار مسافر در امنیت کامل با استفاده از قطار در ایام نوروز خبر داد و گفت: سرمایه اجتماعی در ایجاد اقتدار و روان سازی ماموریت های پلیس اهمیت ویژه ای دارد و همراهی مردم با فراجا ریشه در سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم به پلیس دارد که در حال افزایش است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایلنا، سردار رضا بنی اسدی فر، رئیس پلیس پیشگیری و فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا که جهت بازدید از یگان های انتظامی استان کرمان به این استان سفر کرده است، ضمن ارزیابی اقدامات صورت گرفته در ایام نوروز گفت: در ایام نوروز تا کنون ۶۵۱ هزار و ۱۲۹ مسافر با استفاده از قطار در امنیت کامل جابه جا شده اند. همچنین تا امروز یک هزار و ۶۱۶ رام قطار این مسافران را به مقصد رسانده است که پلیس راه آهن کشور در این راستا با ارائه خدمات انتظامی به مسافران و تامین امنیت مسیر قطارها و خطوط ریلی را برقرار کرده است. 

بنی اسدی فر ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در قرارگاه نوروزی پلیس پیشگیری، اظهار داشت: اقدامات نظام مند، هدفمند و دقیق با رویکرد کاهش سرقت ها و افزایش خدمات انتظامی به مسافران مثمر ثمر بوده و آمارهای ارائه شده بیانگر این مهم است. 

وی ادامه داد: سرمایه اجتماعی در ایجاد اقتدار و روان سازی ماموریت های پلیس اهمیت ویژه ای دارد و همراهی مردم با فراجا ریشه در سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم به پلیس دارد که در حال افزایش است. 

بنی اسدی فر همچنین اقدامات پلیس راه آهن کشور در حوزه پیشگیری اجتماعی و انتظامی را قابل توجه دانست و افزود: توزیع بروشور و پخش فیلم توصیه ها و هشدارها در ایستگاه های راه آهن در زمینه پیشگیری اجتماعی باعث ارتقای سرمایه اجتماعی پلیس و جلب مشارکت مردمی می شود. 

رئیس پلیس پیشگیری فراجا بیان کرد: بهره گیری از گشت های پیاده، خودرویی و موتوری، بدرقه و استقبال از مسافران و تامین امنیت قطارهای مسافری در راستای پیشگیری انتظامی توسط نیروهای پلیس راه آهن جای تقدیر دارد. البته علاوه بر پیشگیری از جرم، توجه به تمهیدات امنیتی نیز باید جدی گرفته شود. 

وی با اشاره به برخورد جدی با قاچاق کالا توسط پلیس راه آهن کشور خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تا کنون، ۲۵ فقره پرونده به ارزش ۱۱ میلیارد و ۳۶۴ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال در زمینه قاچاق کلا توسط پلیس راه آهن تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است و در این رابطه، ۲۱ نفر نیز دستگیر شده اند که نسبت به مدت مشابه ۶۲ درصد رشد داشته است. 

براساس گزارش خبرگزاری پلیس، در این بازدید گزارش جامع و کاملی از کلیه اقدامات پلیس راه آهن کرمان در عرصه های مختلف انتظامی و فرهنگی در راستای تامین امنیت مسافران که قطار را به عنوان وسیله سفر خود انتخاب کرده اند، توسط فرماندهان ذی ربط برای رئیس پلیس پیشگیری فراجا ارائه شد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.