بازدید سایت : ۴۱۰۲۸

افزایش کیفیت و ایمنی سیر با استفاده از ریل طویل در خطوط راه‌ آهن

مدیرکل خط و سازه های فنی شرکت راه آهن مهمترین اثر استفاده از ریل طویل در خطوط راه آهن را افزایش چند برابری کیفیت، ایمنی سیر و کاهش هزینه های نگهداری در طول عمر پروژه دانست.

تین نیوز

مدیرکل خط و سازه های فنی شرکت راه آهن مهمترین اثر استفاده از ریل طویل در خطوط راه آهن را افزایش چند برابری کیفیت، ایمنی سیر و کاهش هزینه های نگهداری در طول عمر پروژه دانست.

به گزارش تین نیوز از وزارت راه و شهرسازی، روح اله تقی زاده مدیرکل خط و سازه های فنی شرکت راه آهن در توضیح ریل طویل گفت: در کشور ما ریل ها با طول های کوتاه تهیه می شود که پس از انتقال به محل پروژه، نصب و جوشکاری می شود. این در حالی است که در دنیا ریل را با حداکثر طول که عموما بیشتر از ۱۰۰ متر است تولید می کنند و در کارگاه های ثابت، مجدد جوشکاری و به طول های بیشتر تبدیل می شود و سپس ریل تولید شده را به محل پروژه حمل و نصب می کنند.

به گفته تقی زاده، مهم ترین اثر این روش، افزایش چند برابری کیفیت، ایمنی سیر و کاهش هزینه های نگهداری در طول عمر پروژه است.

مدیرکل خط و سازه های فنی شرکت راه آهن خاطرنشان کرد: به دلایل اشاره شده این موضوع در اولویت کاری شرکت قرار گرفته و با استفاده از توان متخصصان داخلی، موضوعات فنی ریل طویل، نهادینه و تجهیزات این کار فراهم شده است و در چند نقطه در شبکه ریلی، به صورت آزمایشی اجرا شده است.

تقی زاده گفت: پس از اجرای آزمایشی موفق ریل طویل، در حال حاضر در تمام مناقصات احداث خطوط جدید، استفاده از روش نصب ریل طویل الزامی شده و یک مناقصه در مسیر پر ترافیک تهران- مشهد به صورت ریل طویل در مرحله فراخوان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت راه آهن، وی با اشاره به اینکه تمامی خطوط جدید توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور احداث می شود خاطرنشان کرد: لازم است این شرکت هم استفاده از روش قدیمی را ممنوع کرده و این موضوع را مانند راه آهن الزامی کند که ما به عنوان بهره بردار، مطالبه جدی در این خصوص داریم.

مدیرکل خط و سازه های فنی شرکت راه آهن ضمن تشکر از تلاش های صورت گرفته جهت بومی سازی تولید ریل گفت: هم اکنون حداکثر طول قابل تولید ریل توسط شرکت ذوب آهن ۳۶ متر بوده که لازم است اقدامات لازم جهت افزایش آن به طول های بیشتر صورت پذیرد.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.