| کد خبر: 196075 |

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون از ۴۲ شرکت حمل و نقلی برای ۳۴ شرکت رأی جریمه نقدی و برای ۲ شرکت مسافری لغو یک ماهه پروانه فعالیت و ۴ شرکت نیز از تخلف انتسابی تبرئه شدند.

تین نیوز
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون از ۴۲ شرکت حمل و نقلی برای ۳۴ شرکت رأی جریمه نقدی و برای ۲ شرکت مسافری لغو یک ماهه پروانه فعالیت و ۴ شرکت نیز از تخلف انتسابی تبرئه شدند.

جعفر شهامت ظهر امروز در بازدید از شرکت‌های حمل و نقل عمومی در بیرجند اظهار داشت: از ابتدای امسال به منظور نظارت بر اجرای دقیق قوانین و مقررات حمل و نقل برون شهری، 5 جلسه کمیسیون رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل و نقل موضوع ماده 12 آئین نامه اجرایی تبصره یک ماده 31 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی تشکیل شده است.

وی افزود: در این جلسات به تخلفات 42 شرکت حمل ونقل اعم از باری و مسافری خراسان جنوبی رسیدگی شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی درباره آرای صادره گفت: با توجه به  اختیارات  تفویض شده به استان برای شرکت‌های حمل و نقل بنا به نوع و مرتبه تخلف، رای تذکر کتبی، جریمه نقدی و لغو پروانه فعالیت از یک ماه تا یک سال صادر می‌شود.

شهامت بیان کرد: از 42 شرکت حمل و نقلی برای 34 شرکت رای جریمه نقدی، برای 2 شرکت مسافری لغو یک ماهه پروانه فعالیت، برای 2 شرکت رای تذکر کتبی صادر و 4 شرکت نیز از تخلف انتسابی تبرئه شدند.

وی عنوان کرد: برای رانندگانی که  دارای تخلف حمل و نقلی بودند بنا به نوع تخلف و تکرار آن، تذکر کتبی و تعلیق یک ماهه کارت هوشمند رانندگان در نظر گرفته شد و آراء مربوطه ابلاغ شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی اظهار داشت: عدم رعایت مقررات مربوط به تهیه، تنظیم و استفاده از بارنامه و صورت وضعیت، عدم رعایت مقررات مربوط به نرخ و بلیت مسافری، عدم رعایت مقررات مهار مناسب بار و صدور بارنامه برای وسیله نقلیه فاقد تجهیزات ایمنی از جمله تخلفات صورت گرفته از سوی شرکت‌ها بوده است.

شهامت گفت: تخلف جابجایی بار بدون بارنامه، فقدان یا عدم بکارگیری تجهیزات ایمنی، حمل بار اضافه بر ظرفیت خودرو و ... از دیگر تخلفات انجام شده از سوی رانندگان حمل ونقل عمومی برون شهری بوده است. 

وی با تاکید بر اهمیت ارتقای سطح خدمات قابل ارائه به کاربران بخش حمل و نقل جاده‌ای و رضایت آنها افزود: این اداره کل بر فعالیت‌های بخش حمل و نقل جاده‌ای برون شهری نظارت مستمر دارد که در این راستا سامانه پیامکی 300056141 راه ارتباطی با مخاطبان این بخش ایجاد شد تا بتوانیم نظرها، پیشنهادها و شکایت‌های افراد را دریافت و به آنها رسیدگی شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر 10 هزار و 499 راننده در بخش حمل و نقل کالا و مسافر داخلی و بین المللی استان فعال هستند که درصد بسیار کمی از آنان مشمول تعریف تخلف از مقررات و قوانین می‌گردند و به لحاظ نظم کاری و رعایت مقررات درصد نسبی تخلفات در استان پایین است.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین