بازدید سایت : ۴۵۷۲۲

جزئیات تازه از جذب و استخدام دولت در سال جاری

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور از جذب و بکارگیری حدود ۱۰۰ هزار نفر در وزارت آموزش و پرورش و زیر مجموعه های آن در سال جاری خبر داد و گفت: دیگر دستگاه های اجرایی نیز در سال جاری جذب و بکارگیری از طریق آزمون های استخدامی داشته و خواهند داشت.

جزئیات تازه از جذب و استخدام دولت در سال جاری
تین نیوز

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور از جذب و بکارگیری حدود ۱۰۰ هزار نفر در وزارت آموزش و پرورش و زیر مجموعه های آن در سال جاری خبر داد و گفت: دیگر دستگاه های اجرایی نیز در سال جاری جذب و بکارگیری از طریق آزمون های استخدامی داشته و خواهند داشت.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، میثم لطیفی در حاشیه نشست تخصصی جشنواره شهید رجایی درباره شاخص های انتخاب دانشگاه برتر در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت جذب و استخدام در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: در حال حاضر برای آموزش و پرورش ۳۰ هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان، ۵۶ هزار نفر در آزمون ماده ۲۸ و ۲۰ هزار نفر برای خدمات و سرایداری در مدارس و غیره در نظر داریم که امسال به حدود ۱۰۰ هزار نفر جذب و استخدام در این دستگاه اجرایی می رسد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دستگاه های دیگر نیز جذب  بکارگیری نیروی انسانی برگزار کرده اند یا در سال جاری جذبی خواهند داشت؟ افزود: بله، دستگاه های دیگر مانند وزارت نفت، وزارت اقتصاد، گمرک، مالیات، برخی بانک ها، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جذب داشته و دارند. همچنین طرحی برای پرستاری و جذب اعضای هیات علمی و غیره نیز در سال جاری داریم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز درباره وضعیت نیروهای شرکتی که می خواهند بعد از گذشت سال ها تبدیل وضعیت شوند و به استخدام دولت درآیند، نیز گفت: این نیروها تحت قرارداد شرکت هستند و مشکلی از نظر حقوق و دریافتی، سنوات، بیمه و غیره ندارند اما اگر می خواهند به استخدام دولت دربیایند باید در آزمون استخدامی شرکت کنند.

لطیفی درباره علت طولانی شدن فرآیند جذب و به کارگیری از طریق آزمون های استخدامی نیز اعلام کرد: یکی از دلایل طولانی شدن فرآیند آزمون های استخدامی آزمون های فراگیر بود. آزمون های فراگیر در چند دستگاه، چند رشته و چند نقطه – محل برگزار می شد و وقتی این اتفاق رخ می دهد سبب می شود که داوطلبی که آزمون مالیات در بروجن و وزارت اقتصاد در تهران را انتخاب کرده است.

وی افزود: این موضوع سبب می شود که وقتی قرار است کارنامه برای شرکت کننده در آزمون صادر شود باید در ابتدا هه دستگاه نتایج آزمون خود را برای سازمان سنجش ارسال کنند تا سازمان سنجش پس از تجمیع و محاسبه اعلام کند که این متقاضی در کدام رشته و نقطه – محل قبول شده است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اضافه کرد: در این زمینه بین دستگاه ها و در برخی مواقع ناهماهنگی هایی اتفاق می افتاد تا نتایج مصاحبه ها و آزمون هایشان مشخص شود و این مسئله باعث می شد که تاخیری در این زمینه به وجود بیاید. برای حل این مشکل سعی کردیم از امسال آزمون ها را برای هر دستگاه که متقاضیان به تعداد مشخصی می رسد، از طریق اطلاعیه سازمان سنجش برگزار کنیم تا از این طریق تاخیر در اعلام نتایج آزمون ها را به حداقل برسانیم.

لطیفی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه چه برنامه ای برای کوتاه تر شدن تاخیرهای دیگری در مرحله بعد از مشخص شدن نتایج آزمون تا مراحل دیگر جذب و استخدام به وجود می آید، دارید؟ گفت: قانون در این زمینه تعیین تکلیف کرده است و ما نیز بخش گزینش را تقویت کردیم و به آن ها اعلام کردیم که این مراحل را تسریع کنند. حتی اگر در گذشته یا در جای دیگر مراحل گزینش برای او انجام شده آن را مد نظر قرار دهند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.