| کد خبر: 267705 |

۱۵۷ کیلومتر پروژه راهسازی در استان اصفهان در حال احداث است

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: با هدف ارتقاء سطح کیفی و حذف نقاط حادثه خیز، در حال حاضر ۱۵۷ کیلومتر از راه های استان اصفهان در قالب پروژه های احداث و بهسازی، تقاطع غیرهمسطح و تونل در دست احداث است.

تین نیوز

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: با هدف ارتقاء سطح کیفی و حذف نقاط حادثه خیز، در حال حاضر ۱۵۷ کیلومتر از راه های استان اصفهان در قالب پروژه های احداث و بهسازی، تقاطع غیرهمسطح و تونل در دست احداث است.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: استان اصفهان با مساحت تقریبی ۱۰۷ هزار کیلومتر مربع ۶.۵ درصد خاک کشور را داراست که ۲۶ هزار و ۵۱۰ کیلومتر راه همسنگ، بیش از ۴ هزار کیلومتر راه با نقش ملی و ترانزیت،   همجواری با ۹ استان و دارا بودن ۱۱۴ شهر همگی نشان از اهمیت بسیار بالای این استان در زمینه حمل و نقل و حوزه شهری است.  

وی افزود: با نامگذاری سال ۱۴۰۲ از سوی مقام معظم رهبری به نام " مهار تورم و رشد تولید"، اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان ضمن اقدام به تشکیل کارگروه های ویژه با تلاش و برنامه ریزی به عملیات اجرایی تمامی پروژه های اولویت دار سرعت بخشید.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: پرسنل خدوم این مجموعه همواره بدون اتلاف منابع و با کارایی گسترده در حوزه های راهسازی، مسکن، شهرسازی، املاک و حقوقی کارنامه درخشانی ارائه دادند.  

وی بیان کرد: بودجه این اداره کل از منابع ملی و استانی تامین می شود. که تا کنون اعتبارات ملی ابلاغی ۱۶۰ میلیارد تومان بوده است و در حال حاضر اعتبارات ملی ۹۹.۳۱ درصد و اعتبارات استانی ۷۷.۸ درصد تخصیص داشته اند.  

قاری قرآن در خصوص مهمترین اقدامات و برنامه های اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در حوزه مهندسی و ساخت عنوان کرد: با هدف ارتقاء سطح کیفی و حذف نقاط حادثه خیز، در حال حاضر ۱۵۷ کیلومتر از راه های استان اصفهان در قالب پروژه های احداث و بهسازی، تقاطع غیرهمسطح و تونل در دست احداث است.  

وی گفت: تا کنون براساس کارکردهای ارائه شده ۷۳۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای این راهها هزینه شده است، همچنین ۱۲۹ کیلومتر راه در سطح استان در دست مطالعه بوده و هشت پروژه با اعتبار ۲۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان نیز در مرحله انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار است.  

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟