| کد خبر: 221021 |

مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور گفت: اصفهان در ارائه طرح های خلاقانه در حوزه ایمنی در کشور سرآمد است.

تین نیوز

مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور گفت: اصفهان در ارائه طرح های خلاقانه در حوزه ایمنی در کشور سرآمد است.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)، فرهاد صالحیان در نشست هماندیشی پلیس با اداره کل راهداری و حمل ونقل جادهای استان اصفهان که با موضوع ایمنی برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه روابط و تعاملات مناسب پلیس راه و اداره کل راهداری و حمل ونقل جادهای استان اصفهان منجر به نتایج ارزشمند و سازنده در سطح استان و کشور شده است.

وی با اشاره به عملکرد خوب کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل ونقل استان اصفهان در یکسال اخیر گفت: کاهش تعداد تصادفات از نتایج ملموس عملکرد این کمیسیون به شمار میآید.

صالحیان با تشریح آمار و اطلاعات مربوط به تصادفات کشور در نیمه ابتدایی سالجاری ادامه داد: تعداد تلفات در حوادث رانندگی  در جادههای برون شهری کشور ۱۷.۲ درصد کاهش یافته است که  تکرار همین الگوی کاهشی را در آمارهای استان اصفهان شاهد هستیم .

مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری وحمل ونقل جادهای گفت: اطلاعات ما نشان میدهد که سهم ناوگان مسافربری از حوادث رانندگی ۱ درصد و سهم ناوگان باری ۱۶ درصد است.

صالحیان عدم کنترل ساعت مجاز رانندگی برای ناوگان حمل و نقل کالا  را یکی از دلایل تصادفات این ناوگان عنوان کرد و افزود: در سه سال آینده  ۳۵۳  هزار دستگاه کامیون به سامانه سپهتن مجهز خواهند شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامهریزی ویژه این اداره کل برای هفته ایمنی حمل ونقل اشاره و خاطر نشان کرد: از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه به نام هفته حمل ونقل ایمنی نامگذاری و برای هر روز برنامهریزی خاص صورت گرفته است.

مدیرکل دفتر آمار، ایمنی و ترافیک سازمان راهداری وحمل ونقل جادهای ادامه داد: از  اعضا کمیسیون ایمنی استان اصفهان به صورت ویژه دعوت میشود که با به کارگیری تمامی توان شعار  روز ۲۹ آبانماه  که "روز بدون حادثه "نامگذاری شده است را تحقق بخشند.

صالحیان پس از استماع گزارشات پلیس، اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان و تشکلهای صنفی حمل ونقل از  طرحهای نوین ارائه  شده استقبال و اظهار کرد:  باید از تمامی ظرفیتها برای کاهش حوادث و تصادفات رانندگی در کشور استفاده کرد.

وی از پیگیری مطالبات مطرح شده اعضا حاضر در جلسه پس از بررسیهای تخصصی خبر داد.

در پایان این جلسه از رئیس و جانشین پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان و جمعی از فرماندهان پاسگاه های پلیس راه استان اصفهان به مناسبت هفته نیروی انتظامی تقدیر و تشکر شد.

 

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین