| کد خبر: 246971 |

وزارت صمت از تعهد ۱۵۰۰ اتوبوس برای اربعین فقط ۱۱ اتوبوس تحویل داد

نماینده تام الاختیار وزیر راه در ستاد اربعین گفت: وزارت راه و شهرسازی از 14 هزار ناوگان اتوبوسی موجود، بیش از 8 هزار دستگاه اتوبوس را به جابه جایی زائران اختصاص داد اما به طور مجموع برای جابه جایی زائران 6 هزار دستگاه اتوبوس کم داریم و قرار شد که برای جبران این کسری از ناوگان موجود در سایر دستگاه ها استفاده شود اما سایر دستگاه ها همکاری لازم را نداشتند.

تین نیوز

نماینده تام الاختیار وزیر راه در ستاد اربعین گفت: وزارت راه و شهرسازی از 14 هزار ناوگان اتوبوسی موجود، بیش از 8 هزار دستگاه اتوبوس را به جابه جایی زائران اختصاص داد اما به طور مجموع برای جابه جایی زائران 6 هزار دستگاه اتوبوس کم داریم و قرار شد که برای جبران این کسری از ناوگان موجود در سایر دستگاه ها استفاده شود اما سایر دستگاه ها همکاری لازم را نداشتند.

به گزارش تین نیوز، حسین مذنب درباره تامین ناوگان اتوبوسی برای جابه جایی زائران اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی از 14 هزار ناوگان اتوبوسی موجود، بیش از 8 هزار دستگاه اتوبوس را به جابه جایی زائران اختصاص داد اما به طور مجموع برای جابه جایی زائران 6 هزار دستگاه اتوبوس کم داریم و در همان ابتدا قرار بر این شد که برای جبران این کسری از ناوگان موجود در سایر دستگاه ها استفاده شود اما سایر دستگاه ها همکاری لازم را نداشتند.

وی ادامه داد: در حالی که وزارت صمت برای تامین 1500 دستگاه اتوبوس تعهد داشت اما 11 دستگاه اتوبوس به سفرهای اربعین اختصاص داد. همچنین تعهد وزارت نفت اختصاص 1000 دستگاه اتوبوس، تعهد وزارت علوم 300 دستگاه، تعهد وزارت بهداشت 300 دستگاه، تعهد وزارت تعاون 200 دستگاه، تعهد وزارت جهاد 100 دستگاه اتوبوس و تعهد نیروهای مسلح و سپاه مجموعا 1000 دستگاه اتوبوس بود که بجز نیروهای مسلح و سپاه هیچ یک از دستگاه ها به تعهدات خود پایبند نبودند.

نماینده تام الاختیار و دبیر اجرایی ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین و شرکت زائران در این مراسم یک علمیات ملی و فرادولتی و فراتر از امکانات یک دستگاه است، گفت: درست است که این میزان تردد و جابه جایی از ماه های گذشته قابل پیش بینی بود اما وزارت راه و شهرسازی از حداکثر ظرفیت خود استفاده کرد و سایر دستگاه ها هم باید به کمک بیایند.

مذنب با اشاره به افزایش ظرفیت فروش بلیت هواپیما برای برگشت زائران افزود: تاکید وزیر راه و شهرسازی انجام سفر های اربعین به بهترین شکل ممکن بوده از این رو برای همکاری و هماهنگی های بیشتر مشوق هایی از جمله معافیت های ایرلاین ها از پرداخت عوارض خدمات فرودگاهی در نظر گرفته شد و تا حدی که امکان داشته باشد ظرفیت ناوگان هوایی را برای برگشت زائران افزایش می دهیم.

وی گفت: در حالی که برای ناوگان هوایی ظرفیت جابه جایی 60 هزار نفری را در نظر گرفته بودیم این ظرفیت را تا 100 هزار نفر افزایش دادیم. البته در بحث برقراری پروازها ایرلاین ها با مشکلاتی مانند پروازهای یکسر خالی هم مواجه هستند اما برای تسهیل برگشت زائران در تلاش هستیم تعداد پروازها را افزایش دهیم.

نماینده تام الاختیار و دبیر اجرایی ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی درباره نحوه فروش بلیت اربعین از سوی ایران ایر به عنوان شرکت دولتی و حامل پرچم اظهار داشت: آمارهای ایران ایر درباره فروش بلیت های اربعین مورد تایید وزارت راه و شهرسازی نیست و نحوه فروش این شرکت را در دست بررسی قرار داده ایم و مدیران این شرکت باید پاسخگو باشند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
منبع: خبرگزاری ایلنا

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید