| کد خبر: 184318 |

اخیراً اعلام شده است که نرخ قیمت‌های بلیت هواپیما در نوروز 98 مطابق نرخ تعیین شده در آذرماه است بدین معنا که قیمت افزایش نیافته است؛ از همین رو نگاهی به نرخ‌های تعیین شده برخی از مسیرها پروازی در ایام نوروز خواهیم انداخت.

تین نیوز

اخیراً اعلام شده است که نرخ قیمت‌های  بلیت هواپیما در نوروز 98 مطابق نرخ تعیین شده در آذرماه است بدین معنا که قیمت افزایش نیافته است؛ از همین‌رو نگاهی به نرخ‌های تعیین شده برخی از مسیرها پروازی در ایام نوروز خواهیم انداخت.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، در حال حاضر برای مثال قیمت بلیت در مسیر تهران – اصفهان توسط ایران‌ایر از 220 هزار تومان تا 463 هزار تومان به فروش می‌رسد این در حالی است که همین مسیر با شرکت هواپیمایی کاسپین رقمی بین 65 تا 452 هزار تومان تعیین شده است و با هواپیمایی ماهان همین مسیر بین 191 و 364 هزار تومان است.

مسافران نوروزی 98 باید برای مسیر پروازی تهران-تبریز با هواپیمایی ایران‌ایر بین 241 تا 500 هزار تومان هزینه کنند و این رقم در شرکت هواپیمایی کاسپین بین 75 تا 541 هزار تومان است.

در حال حاضر مسیر تهران-کیش در جدول دامنه نرخ بلیت هواپیما که در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری منتشر شده بین  120 تا 890 هزار تومان تعیین شده با هواپیمایی سپهران تعیین شده است.

یکی از مسیرهای گران تهران-چابهار است که با نرخ 247 تا 968 هزار تومان با هواپیمایی سپهران تعیین شده است که بین سقف و کف این قیمت حدود 720 هزار تومان است. و همین مسیر در هواپیمایی کاسپین بین 134 هزار تومان تا یک‌میلیون تومان است.

مسیرهایی هم‌چون تهران-چابهار، تهران-بندرعباس، تهران-بندرلنگه، تهران-جهرم، تهران-زاهدان، تهران-قشم، اصفهان-زاهدان، زاهدان-گرگان، بندرعباس-ساری، شیراز-مشهد، مشهد-اردبیل، مشهد کرمانشاه، تهران-بوشهر، تهران-کیش، اهواز-مشهد، کیش-اهواز، کیش-رشت، مشهد-کیش، اهواز-کیش، تهران-قشم، مشهد، چابهار جزو مسیرهای گران هستند که سقف قیمت این مسیرها بین 700 تا 950 هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش تین‌نیوز، با آزادسازی نرخ بلیت هواپیما قرار بود نرخ بلیت بر اساس بازار عرضه و تقاضا تعیین شود اما در سایه بی‌توجهی مسئولان و سواستفاده برخی از سودجویان، این مهم تحقق نیافت به‌طوری که سازمان هواپیمایی کشوری با افزایش چند برابری قیمت‌های بلیت در ایام پیک ناچار شد به ایرلاین اعلام کند تا برای نرخ مسیرهای پروازی خود کف و سقفمعین کنند از همین‌رو با نگاهی اجمالی به قیمت بلیت هواپیما به‌خوبی می‌توان تفاوت بین 300 تا 800 هزارتومانی در کف و سقف قیمت‌های بلیت هواپیما را ببینیم.

شما می‌توانید دامنه نرخ بلیت مسیرهای پروازی شرکت‌های هواپیمایی را در اینجا ببینید.

downloadFile

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین