آغاز مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته

نزدیک به ۲۰ محصول توسط بخش خصوصی و دولتی در این دوره از نمایشگاه رونمایی خواهد شد و تجمیع آنها به موضوع شعار دولت؛ حمل و نقل هوشمند، تزانزیت و توسعه اقتصادی کمک خواهد کرد.

تین نیوز

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی از آغاز مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته با حضور ۳۱۶ شرکت، سازمان و نهاد در مصلی امام خمینی(ره) خبر داد.

به گزارش تین نیوز از وزارت راه و شهرسازی، وحید قربانی گفت: هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته با شعار حمل و نقل، ترانزیت و توسعه اقتصادی با حضور وزیر راه و شهرسازی و سایر مسئولان در مصلی امام خمینی (ره) افتتاح شد.

قربانی با بیان اینکه امسال بیش از سایر سال های برگزاری نمایشگاه تبلور شعار حمل و نقل هوشمند، تزانزیت و توسعه اقتصادی در عملکرد شرکت های حاضر مشهود است، افزود: نمایشگاه امسال با حضور بیش از ۳۱۶ شرکت داخلی، سازمان ها و نهادها در ۱۶ هزار مترمربع برپاست و در این دوره از نمایشگاه مشارکت شرکت کنندگان افزایش قابل مطاحظه ای یافته است. به طوری که در این دوره بیش از ۸۵ شرکت دانش بنیان حضور دارند.

وی توضیح داد: این نمایشگاه از امروز ۲۷ آذر تا چهارشنبه ۲۹ آذر از ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر برپاست.

قربانی در بیان ویژگی های هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته، گفت: حضور شرکت های دانش بنیان و همکاری آنها با شرکت ها و سازمان های تابعه وزارتخانه و ارایه دستاوردهای آنها در نمایشگاه بخش مهمی از ویژگی نمایشگاه این دوره است. همچنین برپایی میز ارتباط مردمی و پاسخ به سوالات و درخواست های مردم  با حضور معاونان وزیر راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل از دیگر ویژگی های این دوره از نمایشگاه است.

وی از امضای پنج تفاهم نامه و موافقتنامه در این دوره از نمایشگاه خبر داد و گفت: دو تفاهم نامه در حوزه حمل و نقل ریلی و سه تفاهم نامه در حوزه زیرساخت آزادراه ها و یک تفاهم نامه بین سازمان راهداری و پلیس راهور برای رفع نقاط حادثه خیز و یک تفاهم نامه دیگر در حوزه حمل و نقل به امضا می رسد.

قربانی در خصوص دستاوردهای جدید امسال در هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته، گفت: نزدیک به ۲۰ محصول توسط بخش خصوصی و دولتی در این دوره از نمایشگاه رونمایی خواهد شد و تجمیع آنها به موضوع شعار دولت؛ حمل و نقل هوشمند، تزانزیت و توسعه اقتصادی کمک خواهد کرد.

وی رویکرد وزارت راه و شهرسازی با ابتکار ایران راه را برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل از نکات حائز اهمیت وزارتخانه در این دوره از نمایشگاه عنوان کرد و گفت:  با ابتکار ایران راه برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل،  ایران را به شاهراه ترانزیت کشور تبدیل خواهد کرد.

وی در خصوص حضور شرکت های بین المللی در این دوره از نمایشگاه، گفت: هیات هایی از سایر کشورها از هفتمین نمایشگاه حمل و نقل بازدید خواهند کرد و برنامه مدونی برای این بازدیدها تدارک دیده شده است تا دستاوردهای سازمان های تابعه وزارت راه وشهرسازی و شرکت های دانش بنیان برای سایر کشورها ارایه شود.

به گفته وی، برگزاری سه کارگاه آموزشی در همکاری با دانشگاه ها از دیگر برنامه هایی است که در این دوره تدارک دیده شده است.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.