| کد خبر: 263381 |

مسکن مهر نیمه تمام به 150 هزار خانه رسید

بر اساس گزارش معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی، 97 درصد از واحدهای مسکونی مسکن مهر تکمیل شده و 3 درصد باقیمانده آن معادل 150 هزار واحد مسکونی در شرف تکمیل است.

تین نیوز

بر اساس گزارش معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی، 97 درصد از واحدهای مسکونی مسکن مهر تکمیل شده و 3 درصد باقیمانده آن معادل 150 هزار واحد مسکونی در شرف تکمیل است.

به گزارش تین نیوز به نقل از فارس، بر اساس گزارش وزارت راه و شهرسازی 149 هزار 618 واحد مسکونی طرح مسکن مهر، فروش اقساطی نشده و به مردم تحویل داده نشده است.

بر اساس این اطلاعات 54 درصد از واحدهای مسکن مهر تکمیل نشده پیشرفت 75 تا صد درصد دارند. همچنین 16 درصد واحدهای مسکونی دیگر نیز بین 50 تا 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و 12 درصد واحدهای مسکونی هم بین 30 تا 50 درصد ثبت کرده اند.

همچنین 24 هزار و 623 واحد مسکونی معادل 18 درصد کل مسکن مهر باقی مانده نیز پیشرفت کمتر از 30 درصد دارند.

به گزارش فارس، بیشترین واحد مسکن مهر نیمه تمام مرتبط با استان تهران است که به 41 هزار و 983 واحد مسکونی معادل یک سوم کل مسکن مهرهای نیمه تمام کشور، در این استان واقع شده است.

همچنین بیشترین واحد مسکن مهر با پیشرفت زیر 30 درصد نیز مرتبط با استان البرز بوده و 4393 مسکن مهر نیمه تمام نیز در این استان واقع شده است.

همچنین بیشترین مسکن مهر نیمه تمام با پیشرفت 75 تا صد درصد مربوط به استان تهران و خوزستان با 30 هزار و 10 هزار واحد مسکن مهر باقیمانده است.

* تکمیل مسکن مهر در اولویت دولت باشد

در این راستا، هادی غلامی کارشناس حوزه مسکن بیان کرد: قدمت برخی از مسکن مهرهای نیمه تمام از 10 سال تجاوز کرده و خانواده های چشم انتظار این مسکن ها منتظر تحویل مسکن هستند و تحت فشار معیشتی قرار گرفته اند، لذا دولت باید تکمیل مسکن مهر را در اولویت کارهای خود قرار دهد.

طرح مسکن مهر به عنوان بزرگ ترین پروژه عمرانی اجرا شده کشور در سال 1385 کلید خورد و با پیشرفت 73 درصد به دولت یازدهم تحویل شد، اما بی اعتقادی متولیان مسکن در دولت یازدهم و دوازدهم سبب شد تا پروژه تعطیل شده و با گذشت بیش از 10 سال از آغاز این طرح همچنان 3 درصد از واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده، به اتمام نرسیده باشد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.