| کد خبر: 203374 |

عضو هیات‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید، توسعه زیرساخت‌های اجتماعی، کارآفرینی اجتماعی و برگزاری رویدادهای شهری را سه سیاست شاخص شرکت عمران شهرهای جدید در حوزه اجتماعی برشمرد.

تین نیوز

عضو هیات‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید، توسعه زیرساخت‌های اجتماعی، کارآفرینی اجتماعی و برگزاری رویدادهای شهری را سه سیاست شاخص شرکت عمران شهرهای جدید در حوزه اجتماعی برشمرد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ایمانی‌جاجرمی، عضو هیات‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید  با اشاره به این‌که رویکرد حوزه زیرساخت اجتماعی و کارآفرینی اجتماعی را در شهرهای جدید دنبال می‌کنیم، گفت: شرکت عمران شهرهای جدید در دوره‌های گذشته، ماموریت و هدف اجتماعی خاصی را دنبال نمی‌کرد و خود را شرکتی دولتی با ماموریت فنی و مهندسی می‌دانست.

وی افزود: به‌تدریج و با رشد جمعیت و رونق شهرنشینی در این شهرها، مشخص شد که اجرای برنامه‌های عمرانی بدون دیدن پدیده‌ها، ابعاد و پیامدهای اجتماعی کافی نیست و به اهداف خود دست پیدا نمی‌کند و حتما باید مردم را به عنوان یک بعد مهم در مسائل شرکت و اهداف،برنامه‌ها و سیاست‌های شرکت لحاظ کرد.

ایمانی‌جاجرمی با اشاره به اینکه از سه سال گذشته به دنبال طراحی سیاست‌های اجتماعی در این شهرهای نوپا بوده‌ایم، توسعه زیرساخت‌های اجتماعی، کارآفرینی اجتماعی و رویدادهای شهری را سه سیاست اجتماعی خواند که  شرکت عمران شهرهای جدید آن را دنبال می‌کند و خاطرنشان کرد: هر سه سیاست یادشده با یکدیگر مرتبط هستند.

وی، گفت: یکی از موفق‌ترین کارهای ما در این حوزه در شهر جدید عالیشهر بوده است و همکارانمان در این شهر جدید توانستند هر سه سیاست اجتماعی یادشده را اعمال کنند. برای مثال مرکز فرهنگی-هنری که در عالیشهر ساخته شد، زیرساخت اجتماعی را فراهم آورد تا رویدادهای شهری در قالب برنامه‌های مختلف فرهنگی-اجتماعی و جشنواره‌های مختلف در این شهر برگزار شود.

عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید، عنوان کرد: برنامه‌های دیگری نیز برای آموزش زنان سرپرست خانوار در این شهر جدید تدارک دیده و پس از ارائه این آموزش‌ها یک تعاونی برای فروش کالاها و صنایع دستی این افراد تاسیس شد و در نهایت، بازاریابی مناسبی نیز در ادامه این اقدامات انجام گرفت.

وی با اشاره به اینکه این تعاونی هم‌اکنون ۵۰ عضو دارد و زنان سرپرست خانوار را صاحب شغل کرده است، تصریح کرد: این افراد تا پیش از این، درگیر معضل بیکاری بودند و امکان یافتن شغلی متناسب با شرایط خود را نداشتند.

ایمانی‌جاجرمی، دستاورد دیگر تکمیل زیرساخت‌های اجتماعی در این شهر جدید را گسترش شبکه همکاری و ارتباط برشمرد و گفت: این زیرساخت اجتماعی توانسته به‌عنوان یک کانون ارتباطی عمل کند. ضمن اینکه ساخت چهار سرای محله نیز در دستور کار این شهر جدید قرار داشت که دو عدد از آنها بهره‌برداری شده است و تکمیل این نهادهای محله‌ای نیز به تقویت زیرساخت اجتماعی در این شهر منجر می‌شود.

وی افزود: توسعه زیرساخت‌های اجتماعی در شهرهایی که از جمعیت بیشتری برخوردارند و مردم در آن‌ها مستقر شده‌اند به‌صورت جدی‌تری دنبال می شود. علی‌رغم جدید بودن برخی مفاهیم در این حوزه ما زبان بحث را پیدا کرده‌ایم و برقراری پیوند میان مسائل عمرانی و شهرسازی با مسائل اجتماعی از نوآوری‌هایی بوده که در این زمینه انجام داده‌ایم و با استفاده از مفاهیم زیرسازی اجتماعی و کارآفرینی اجتماعی توانسته‌ایم این ارتباط را برقرار کنیم.

حالا که اینجا هستید...

تین‌نیوز از مخاطبانش درخواست کوچک اما مهمی دارد. ما در پایگاه خبری صنعت حمل‌و‌نقل همواره سعی داشتیم جامع‌ترین اخبار، تحلیل‌ها و گزارش‌ها را مطابق با واقعیات و توجه به اصل بی‌طرفی رسانه تهیه و اطلاع‌رسانی کنیم. اما حوزه‌ی حمل‌و‌نقل بسیار گسترده است و پوشش دقیق و متمرکز همه‌ی آن کاری بس دشوار. بنابراین تصمیم براین گرفتیم که روی بخش‌هایی از این حوزه بیشتر تمرکز کنیم که اولویت و دغدغه اصلی مخاطبانمان است و مشکلات این حوزه‌ها را با فوریت بیشتری از مسئولان پیگیری کنیم. بنابراین پرسشنامه‌ای تهیه کردیم که اولویت شما در حوزه بزرگ حمل و نقل را مشخص می‌کند حال تنها قدمی که مانده این است که با پر کردن این پرسشنامه ما را در این مسیر یاری کنید. «راه روشن است.»؛ اگر شما راهنمای ما باشید.

پرسشنامه
آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین