بازدید سایت : ۲۶۱۲۰

بیش از هزار میلیارد تومان بودجه شهرداری قم به 62 پروژه عمرانی اختصاص یافته است

در حال حاضر ۶۲ پروژه عمرانی در شهر قم با بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حال انجام است.

بیش از هزار میلیارد تومان بودجه شهرداری قم به 62 پروژه عمرانی اختصاص یافته است
تین نیوز

عباس حلوایی زاده با اشاره به بودجه ۸ هزار میلیارد تومانی شهرداری در سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: حدود ۷۵ درصد از بودجه به حوزه عمرانی اختصاص داده شده و شامل تملک ساختمان ها، راه ها، پل ها و خدمات شهری و غیره است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایمنا، حلوایی زاده وظیفه حوزه عمرانی را موردتوجه قرار داد و افزود: در بسیاری از پروژه ها طراحی از سال گذشته و در مواردی در ابتدای سال به عنوان گام نخست انجام شد و به مرحله عقد قرارداد رسید و در ابتدای سال بیش از ۱۵ قرارداد مشاوره و طراحی منعقد شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: پس از عقد قراردادها از ماه اردیبهشت وارد مرحله نظارت شدیم و در حال حاضر ۶۲ پروژه تنها در بخش فنی و عمرانی فعال است و البته متولی این پروژه ها واحدهای دیگر هستند که بعد از تکمیل تحویل داده می شود.

حلوایی زاده بودجه ۶۲ پروژه در حال اجرا را ۱,۲۴۰ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: ۵۵ مورد از ردیف بودجه که ممکن است چندین قرارداد را شامل شود در ۴ ماه نخست سال تعیین تکلیف شده و مانند قرارداد فاز ۵ عمار یاسر که شامل چندین قرارداد بوده است.

وی ادامه داد: در مورد پروژه عمار یاسر تا امروز ۶ قرارداد منعقدشده که شامل احداث تونل، رمپ و لوپ، فاز دو بلوار تا میدان سپاه و روکش آسفالت مسیر است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم هدایت آب های سطحی را شامل سه پروژه بزرگ دانست و گفت: پروژه هدایت آب های سطحی خیابان بافقی در ماه پیش تکمیل شد، خیابان بشارت در منطقه چهار نیز تکمیل شده و رینگ کمربندی، رینگ شرقی، فاز دو جمهوری و نو قطار در حال انجام است.

حلوایی زاده اضافه کرد: تا امروز بیش از ۱,۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قراردادهای این ۶۲ پروژه هزینه شده و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان نیز صورت وضعیت این پروژه ها در دستور کار قرارگرفته که به صورت هم زمان انجام شده است.

وی تاکید کرد: در مجموعه نیز برای هدایت و نظارت این پروژه ها ۱۳۷ جلسه کمیسیون برگزارشده که ۳۶۳ ابلاغ نیز تا پایان ماه چهارم ارسال شده است و در آزمایشگاه مکانیک خاک نیز ۶۰۰ مورد آزمایشگاهی انجام شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: شهرداری یک آزمایشگاه مکانیک خاک دارد اما در پروژه هایی که سازمان توسعه عمران شهرداری قم انجام می دهد، کنترل و نظارت با آزمایشگاهی است که زیرمجموعه اداره کل راه و شهرسازی بوده و خارج از محدوده شهرداری است.

حلوایی زاده پروژه های مربوط به تقاطع ها، خیابان ها و پل های را ۱۶ مورد اعلام کرد و گفت: در این بخش از پروژه ها میزان مبلغ اعتبار ۱,۰۵۰ میلیارد تومان در پروژه که از سال گذشته فعال بوده است و ۱۱۶ مورد مربوط به حوزه فضای سبز بوده است.

وی افزود: در پروژه های مربوط به هدایت آب های سطحی حدود ۷۷ میلیارد تومان، احداث سه پروژه پارکینگ ۱۰۳ میلیارد تومان و پروژه های مربوط به ساختمان نیز ۶۴ میلیارد تومان هزینه شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اعتبار هزینه شده در بخش زیرساخت ها، اظهار کرد: در پروژه های زیرساختی نیز ۲۶۰ میلیارد تومان شامل روشنایی معابر و بوستان ها و تأمین منابع ذخیره آب بوستان ها، هزینه شده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.