| کد خبر: 261269 |

بیش از هزار میلیارد تومان بودجه شهرداری قم به 62 پروژه عمرانی اختصاص یافته است

در حال حاضر ۶۲ پروژه عمرانی در شهر قم با بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حال انجام است.

تین نیوز

عباس حلوایی زاده با اشاره به بودجه ۸ هزار میلیارد تومانی شهرداری در سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: حدود ۷۵ درصد از بودجه به حوزه عمرانی اختصاص داده شده و شامل تملک ساختمان ها، راه ها، پل ها و خدمات شهری و غیره است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایمنا، حلوایی زاده وظیفه حوزه عمرانی را موردتوجه قرار داد و افزود: در بسیاری از پروژه ها طراحی از سال گذشته و در مواردی در ابتدای سال به عنوان گام نخست انجام شد و به مرحله عقد قرارداد رسید و در ابتدای سال بیش از ۱۵ قرارداد مشاوره و طراحی منعقد شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم ادامه داد: پس از عقد قراردادها از ماه اردیبهشت وارد مرحله نظارت شدیم و در حال حاضر ۶۲ پروژه تنها در بخش فنی و عمرانی فعال است و البته متولی این پروژه ها واحدهای دیگر هستند که بعد از تکمیل تحویل داده می شود.

حلوایی زاده بودجه ۶۲ پروژه در حال اجرا را ۱,۲۴۰ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: ۵۵ مورد از ردیف بودجه که ممکن است چندین قرارداد را شامل شود در ۴ ماه نخست سال تعیین تکلیف شده و مانند قرارداد فاز ۵ عمار یاسر که شامل چندین قرارداد بوده است.

وی ادامه داد: در مورد پروژه عمار یاسر تا امروز ۶ قرارداد منعقدشده که شامل احداث تونل، رمپ و لوپ، فاز دو بلوار تا میدان سپاه و روکش آسفالت مسیر است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم هدایت آب های سطحی را شامل سه پروژه بزرگ دانست و گفت: پروژه هدایت آب های سطحی خیابان بافقی در ماه پیش تکمیل شد، خیابان بشارت در منطقه چهار نیز تکمیل شده و رینگ کمربندی، رینگ شرقی، فاز دو جمهوری و نو قطار در حال انجام است.

حلوایی زاده اضافه کرد: تا امروز بیش از ۱,۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در قراردادهای این ۶۲ پروژه هزینه شده و بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان نیز صورت وضعیت این پروژه ها در دستور کار قرارگرفته که به صورت هم زمان انجام شده است.

وی تاکید کرد: در مجموعه نیز برای هدایت و نظارت این پروژه ها ۱۳۷ جلسه کمیسیون برگزارشده که ۳۶۳ ابلاغ نیز تا پایان ماه چهارم ارسال شده است و در آزمایشگاه مکانیک خاک نیز ۶۰۰ مورد آزمایشگاهی انجام شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: شهرداری یک آزمایشگاه مکانیک خاک دارد اما در پروژه هایی که سازمان توسعه عمران شهرداری قم انجام می دهد، کنترل و نظارت با آزمایشگاهی است که زیرمجموعه اداره کل راه و شهرسازی بوده و خارج از محدوده شهرداری است.

حلوایی زاده پروژه های مربوط به تقاطع ها، خیابان ها و پل های را ۱۶ مورد اعلام کرد و گفت: در این بخش از پروژه ها میزان مبلغ اعتبار ۱,۰۵۰ میلیارد تومان در پروژه که از سال گذشته فعال بوده است و ۱۱۶ مورد مربوط به حوزه فضای سبز بوده است.

وی افزود: در پروژه های مربوط به هدایت آب های سطحی حدود ۷۷ میلیارد تومان، احداث سه پروژه پارکینگ ۱۰۳ میلیارد تومان و پروژه های مربوط به ساختمان نیز ۶۴ میلیارد تومان هزینه شده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اعتبار هزینه شده در بخش زیرساخت ها، اظهار کرد: در پروژه های زیرساختی نیز ۲۶۰ میلیارد تومان شامل روشنایی معابر و بوستان ها و تأمین منابع ذخیره آب بوستان ها، هزینه شده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.