| کد خبر: 264125 |

بیمه مهندسان پس از ۲۸ سال عملیاتی می‌شود + جزئیات

پس از تدوین آئین نامه اجرایی، بیمه مهندسان از اوایل سال آینده اجرایی می شود.

تین نیوز

رئیس سازمان نظام مهندسی کشور با تشریح جزئیات بیمه مهندسان، گفت: پس از تدوین آئین نامه اجرایی، بیمه مهندسان از اوایل سال آینده اجرایی می شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم، حمزه شکیب  با یادآوری تصویب بیمه مهندسان در کمیسیون تلفیق، اظهار کرد: این مصوبه بر اساس ماده 39 قانون نظام مهندسی ساختمان بوده است. در این قانون آمده که ذی حسابان و مسئولان امور مالی موظف هستند در هنگام پرداخت مشاوران و پیمانکاران طرح های عمرانی کشور معادل 2 در 1000 از دریافتی آنرا کسر و شهرداری ها معادل یک در 1000 از هزینه ساخت واحد مسکونی با مساحت بیش از الگوی مصرف مسکن و واحدهای غیرانتفاعی را از سازندگان وصول و به حساب درآمد عمومی کشور واریز کنند.

وی افزود: معادل 100 درصد وجوه واریزی بر اساس ردیفی که به همین منظور در بودجه سنواتی پیش بینی می شود در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد تا صرف انجام مطالعات مقررات ملی ساختمان، امور کنترل ساختمان، اعتلای سازمان نظام مهندسی، کمک به سازمان های نظام مهندسی، برقراری دوره های آموزشی و ... شود.

وی تصریح کرد: کمیسیون تلفیق مجلس مصوب کرده از محل واریزی این وجوه، 20 درصد برای بیمه تامین اجتماعی مهندسان دولت پرداخت کند و 7 درصد را نیز مهندسان واریز کنند.

رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان با اشاره به این که آئین نامه اجرایی این مصوبه پس از تصویب در صحن علنی مجلس توسط وزارت راه و شهرسازی طی 3 ماه تدوین خواهد شد، اضافه کرد: سازمان نظام مهندسی یک جامعه 600 هزار نفری است که حدود 28 سال است که از فعالیت آن می گذرد. این خیلی در شان حاکمیت نیست که قشر مهندسان (2.4 میلیون نفر با احتساب خانواده ها) تحت پوشش بیمه قرار نداشته باشند.

شکیب گفت: مخصوصاً این که یک قشر جوان داریم که تازه وارد این بخش شده اند و دولت هم به دنبال ورود اینها به بازار کار است. بیمه مهندسان از قبل مطرح بود که محقق نشده بود، اما در دولت سیزدهم با ارتباطی که با کمیسیون عمران مجلس و جلسه با شخص رئیس مجلس خوشبختانه در حال اجرایی شدن است.

وی با بیان این که از اوایل سال آینده بیمه مهندسان اجرایی می شود، گفت: در بین جامعه 600 هزار نفری مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی، تعدادی کارمند دولت هستند که آنها مشکل بیمه ندارند. حق بیمه مهندسانی که در شرکت های خصوصی وابسته به سازمان های نظام مهندسی ساختمان مشغول به کار هستند، پرداخت می کنند.

وی ادامه داد: حدود 80 هزار مهندس جوان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

 

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.