بازدید سایت : ۳۰۲۸۱

کارت های ملی تا پایان ۱۴۰۵ تمدید شد

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: کارت های ملی که تا پایان۱۴۰۳ و قبل از آن منقضی می شود، تا پایان ۱۴۰۵ تمدید شد.

تین نیوز

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: کارت های ملی که تا پایان۱۴۰۳ و قبل از آن منقضی می شود، تا پایان ۱۴۰۵ تمدید شد.

به گزارش تین نیوز به نقل از شبکه شرق، رییس سازمان ثبت احوال کشور از رونمایی از اولین سری کارت شناسه افراد فاقد شناسنامه خبر داد.

هاشم کارگر در خصوص تعیین تکلیف کارت های ملی هوشمند معوق گفت: وعده دادیم که ۱۰ میلیون کارت ملی هوشمند معوق را صادر کنیم و تا این لحظه هشت میلیون کارت ملی هوشمند تحویل شده است و الباقی در اسرع وقت تحویل خواهد شد و ان شاءالله تا پایان سال انجام خواهد شد.

شهروندان نسبت به تعویض شناسنامه های قدیمی اقدام کنند

وی افزود: با توجه به اینکه شناسنامه های قدیمی دست نویس هستند لذا امکان جعل و سواستفاده وجود دارد، اما شناسنامه های جدید خیلی از آسیب های شناسنامه های قبلی را نخواهد داشت و از طرفی پایگاه های اطلاعات هویتی کشور تکمیل خواهد شد، لذا از شهروندان خواسته می شود نسبت به تعویض شناسنامه ها اقدام کنند.

وی در خصوص افراد فاقد شناسنامه نیز گفت: این موضوع چندین سال در کشور گریبانگیر بوده است و در دولت سیزدهم یکی از تاکیدات تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه است و این افراد با اینکه مدت زیادی است در کشور زندگی می کنند، اما از خدمات اجتماعی محروم هستند.

کارگر تاکید کرد: در تابستان امسال تخصیص شناسه واحد و طراحی و تولید کارت برای افراد فاقد شناسنامه آغاز شد و در حال حاضر اولین سری کارت این افراد طراحی شده که امروز به دست وزیر کشور رونمایی خواهد شد.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۰ هزار شناسه برای این افراد ایجاد شده است، گفت: وزیر کشور طی نامه ای ابلاغ کردند تا این فرایند تسریع شود و آن هایی که بتوان در ثبت احوال تعیین تکلیف کرد را انجام خواهیم داد. 

ادامه اعطای شناسنامه به کودکان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی

وی در خصوص اعطای شناسنامه به کودکان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی اظهار کرد: این موضوع کماکان مطابق قانون ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در حال انجام است. 

صدور ۵۰ میلیون کارت ملی هوشمند برای ایرانیان تا کنون

کارگر ادامه داد: کارت های ملی که تا پایان۱۴۰۳ و قبل از آن منقضی می شود، تا پایان ۱۴۰۵ تمدید شد. بیش از ۵۰ میلیون کارت ملی هوشمند تا این لحظه صادر شده و فکر میکنم حدود شش میلیون نفر باید ثبت نام کنند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.