۲۷ درصد پروازهای خروجی در آبان ماه تاخیر داشتند

طبق آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، در آبان‌ امسال ۲۷ درصد پروازهای خروجی تاخیر داشتند و متوسط زمان تاخیر پرواز ایرلاین‌ها به ۷۹ دقیقه رسید.

۲۷ درصد پروازهای خروجی در آبان ماه تاخیر داشتند
تین نیوز

طبق آمار شرکت فرودگاه‌ ها و ناوبری هوایی ایران، در آبان‌ امسال ۲۷ درصد پروازهای خروجی تاخیر داشتند و متوسط زمان تاخیر پرواز ایرلاین‌ ها به ۷۹ دقیقه رسید.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، گزارش پروازهای ماه آبان را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، کل پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در آبان ماه سال ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست دو درصد کاهش، اعزام و پذیرش مسافر بدون تغییر و در ارسال و پذیرش بار و پست هشت درصد افزایش داشته است.

پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در آبان ماه سال ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست سه درصد، اعزام و پذیرش مسافر یک درصد کاهش و ارسال و پذیرش بار و پست شش درصد افزایش داشته است. پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت نیز نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست ۱۴ درصد، اعزام و پذیرش مسافر ۱۶ درصد و ارسال و پذیرش بار و پست ۲۲ درصد افزایش داشته است.

کل پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در آبان ماه سال ۱۴۰۲ نسبت به ماه گذشته در نشست و برخاست سه درصد، اعزام و پذیرش مسافر پنج درصد و ارسال و پذیرش بار و پست سه درصد افزایش داشته است. پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در آبان ماه سال ۱۴۰۲ نسبت به ماه گذشته در نشست و برخاست چهار درصد، اعزام و پذیرش مسافر هفت درصد و ارسال و پذیرش بار و پست هفت درصد افزایش داشته است. پروازهای بین المللی نیز نسبت به ماه گذشته در نشست و برخاست ۱۰ درصد، اعزام و پذیرش مسافر ۱۴ درصد و ارسال و پذیرش بار و پست ۱۲ درصد کاهش داشته است.

در آبان ماه سال ۱۴۰۲ حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ۹ فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش، اهواز، تبریز، اصفهان، بندرعباس و خلیج فارس (عسلویه) انجام شده است. همچنین حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست پروازهای داخلی به ترتیب در ۱۰ فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش، اهواز، تبریز، اصفهان، بندرعباس، خلیج فارس (عسلویه) و کرمان انجام شده است. همچنین حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست پروازهای بین المللی در چهار فرودگاه مشهد، شیراز، تبریز و اصفهان انجام شده است.

۲۷ درصد پروازهای خروجی تاخیر داشتند

در آبان ماه ۱۴۰۲، پروازهای داخلی ۹۳ درصد از کل نشست و برخاست پروازهای مسافری را اختصاص داده اند که حدود ۹۳ درصد اعزام و پذیرش مسافر و ۸۵ درصد ارسال و پذیرش بار و پست را شامل می شود.

مسیر مهرآباد به مشهد با تعداد ۸۵۰ پرواز، پرترددترین مسیر در پروازهای داخلی و بیشترین مسافر در مسیر مشهد به مهرآباد بوده است. همچنین مسیر نجف به مشهد با تعداد ۱۲۰ پرواز، پرترددترین مسیر در پروازهای بین المللی و بیشترین مسافر نیز در همین مسیر بوده است.

در جدول منتشرشده شرکت فرودگاه ها، نام ۲۳ شرکت هواپیمایی فعال آمده است که در آبان ماه سال ۱۴۰۲، در مجموع ۱۳ هزار و ۳۳۹ پرواز انجام داده اند و ۳۵۸۳ پرواز با تاخیرهای بیشتر از ۳۰ دقیقه داشته اند؛ میزان تاخیر پروازهای خروجی تاخیردار، ۲۸۴ هزار و ۴۴۱ دقیقه معادل ۴۷۴۱ ساعت و ۱۹۷ روز بوده که ۲۷ درصد پروازها را شامل می شود.

۲۷ درصد پروازهای خروجی تاخیر داشتند

متوسط زمان تاخیر پروازهای تاخیردار در آبان ماه به ۷۹ دقیقه رسیده است؛ در این میان ایرلاین های آساجت با ۱۲۳ دقیقه و اروان با ۱۰۲ دقیقه متوسط تاخیرهایشان بیشتر از ۱۰۰ دقیقه بود.

در آبان ماه سال ۱۴۰۲ شرکت های هواپیمایی طوس ایر و وارش با ۱۰۰ و ۴۵ درصد بیشترین و شرکت های هواپیمایی یزدایر و آساجت به ترتیب با سه و پنج درصد در پروازهای برنامه ای مسافری، کمترین درصد تاخیر را دارند، به عبارت دیگر شرکت های هواپیمایی یزدایر و آساجت بهترین عملکرد را داشته اند.

همچنین نسبت به ماه گذشته، شرکت های هواپیمایی طوس ایر، وارش، ایرتور و کیش ایر به ترتیب با ۸۶، ۱۰، ۱۰ و ۱۰ درصد افزایش بیشترین و شرکت های هواپیمایی ساها و قشم ایر به ترتیب با ۱۷ و هشت درصد کاهش در پروازهای برنامه ای مسافری، کمترین تغییر درصد رشد پروازهای تاخیردار را دارند، به عبارت دیگر شرکت های هواپیمایی ساها و قشم ایر بهترین عملکرد را نسبت به ماه گذشته داشته است.

در بخش پروازهای باطل شده نیز شرکت های هواپیمایی سپهران، زاگرس و آساجت با ۶۶، ۶۵ و ۶۵ درصد بیشترین و شرکت های هواپیمایی طوس ایر، یزدایر، فالی پرشیا و پویاایر به ترتیب با ۰، ۰، ۹ و ۹ درصد درکل پروازهای دارای مجوز، کمترین درصد پروازهای باطل شده را دارند؛ به عبارت دیگر شرکت های هواپیمایی طوس ایر، یزدایر، فالی پرشیا و پویا ایر بهترین عملکرد را داشته اند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.