| کد خبر: 190264 |

آمار شاخص‎های هوانوردی اردیبهشت 98، از جابه جایی سه میلیون و 742 هزار و 736 مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران خبر می‎دهد.

تین نیوز
آمار شاخص‎های هوانوردی اردیبهشت 98، از جابه جایی سه میلیون و 742 هزار و 736 مسافر در فرودگاه‎های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران خبر می‎دهد.

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، طبق آمار ارائه شده از سوی گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامه‎ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه‎های تحت مالکیت این شرکت در اردیبهشت 98، با انجام 30 هزار و 635 فروند نشست و برخاست توانسته است این تعداد مسافر را به همراه بیش از 35 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه جا کند.

بر همین اساس در اردیبهشت 98، فرودگاه مهرآباد با 10 هزار و 359 فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‎جایی بیش از یک میلیون و 245 هزار مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با  4415 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش حدود 661 هزار مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی (ره) با 3313 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش حدود 515 هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.

در این بین فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش حدود 10 میلیون و 600 هزار کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذیرش حدود 7 میلیون و 890 هزار کیلوگرم و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از شش میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای اردیبهشت 98، نشست و برخاست  25 هزار و 854 فروند نشست و برخاست است که طی آن بیش از سه میلیون و 38 هزار مسافر و بیش از 20 میلیون و 720 هزار کیلوگرم بار منتقل شده‎است.

با توجه به اینکه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است، در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار آمده در بالا، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با 3669 فروند نشست و برخاست، بیش از 552 هزار نفر اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بیش از چهار میلیون کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با 2268 فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش بیش از 220 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از یک میلیون و 570 هزار کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد.

همچنین طبق این آمار سهم پروازهای خارجی اردیبهشت 98، در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نیز، نشست و برخاست 4781 فروند هواپیما است که طی آن بیش از 220 هزار مسافر اعزام و پذیرش و بیش از 14 میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده‎است.

در این بخش فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست و برخاست 3255 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از 512 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از 10 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات، در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی 746 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش حدود 109 هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود دو میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با نشست و برخاست 284 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش حدود 34 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از 950 هزار کیلوگرم بار در رتبه‎های دوم و سوم قرار گرفته‎اند.

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین