بازدید سایت : ۳۸۹۸۹

ایمن‌ سازی خطوط ریلی اراک سرعت می‌ گیرد

مدیرکل راه آهن اراک با بیان سرعت بخشی به ایمن سازی خطوط ریلی گفت: باید برای ۲۰ کیلومتر از خطوط راه آهن ایمن سازی انجام شود.

ایمن‌ سازی خطوط ریلی اراک سرعت می‌ گیرد
تین نیوز

مدیرکل راه آهن اراک با بیان سرعت بخشی به ایمن سازی خطوط ریلی گفت: باید برای ۲۰ کیلومتر از خطوط راه آهن ایمن سازی انجام شود.

به گزارش  تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی ، سعید ترکی مدیرکل راه آهن اراک اظهار کرد: ۱۷ کیلومتر از خطوط راه آهن اراک در محدوده شهری است که ۱۲ کیلومتر از این خطوط در سال های گذشته ایمن سازی شده و باید برای ۲۰ کیلومتر دیگر از خطوط راه آهن ایمن سازی انجام شود.

وی افزود: سال ۹۷ اقدام به ایمن سازی بخش عمده ای از خطوط راه آهن با انتخاب پیمانکار انجام شد که خود اهالی در محدوده شهری خطوط راه آهن اجازه فعالیت به پیمانکار را ندادند.

مدیرکل راه آهن اراک ادامه داد: طبق ماده ۱۰ قانون ایمنی راه ها و راه آهن، عبور و مرور از روی خطوط راه آهن و ورود در محوطه ایستگاه ها و تأسیسات فنی راه آهن در طول خطوط ممنوع است ولی در مسیری از خطوط راه آهن مانند مسیر عبوری از شهرک گردو با وجود مسدودسازی و تعبیه مسیر برای عبورعابرین از پایین خطوط راه آهن، شاهد عبور و مرور شهروندان از روی خطوط هستیم.

ترکی بیان کرد: طبق ماده ۱۱ قانون ایمنی راه ها و راه آهن، عبور هرگونه وسیله نقلیه اعم از موتوری و غیر موتوری از یک طرف خطوط راه آهن به طرف دیگر در غیر از محل های مجاز، ممنوع است.

مدیرکل راه آهن اراک اظهار کرد: بازه زمانی تصادف قطار با عابرین پیاده بین ساعات ۱۹ الی یک بامداد به علت تراکم عبور و مرور مردم از خطوط راه آهن انجام می شود.

ترکی در خصوص بالا بردن سطح فرهنگ جامعه عنوان کرد: مجموعه راه آهن خواستار همکاری تمامی دستگاه های متولی برای بالا بردن سطح فرهنگ جامعه در خصوص عواقب عبور از خطوط راه آهن است به دلیل این که راننده قطار بعد از مشاهده اقدام به ترمز می کند که قطار ۱۲۰۰ متر جلوتر ایست کامل خود را انجام می دهد.

وی افزود: یکی از برنامه های فرهنگ سازی مجموعه راه آهن، مراجعه به مدارس در حاشیه خطوط راه آهن است که برای آموزش به دانش آموزان به منظور آگاهی به هنگام عبور از خطوط راه آهن اقداماتی انجام شده است.

ترکی در خصوص انتقال ایستگاه راه آهن به خارج از شهر اراک اظهار کرد: بیشتر صنایع مانند آلومینیوم، پتروشیمی، ماشین سازی، واگن پارس و سیلوی ذخیره گندم به راه آهن وصل هستند و با جابه جایی ایستگاه و جمع آوری خطوط راه آهن، صنایع از خدمات دهی محروم می شوند زیرا این صنایع بر اساس خطوط راه آهن به وجود آمده است.

وی در خصوص نتیجه جلسه با شهرداری و دادستانی که اخیراً در فرمانداری اراک برگزار شد، تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد ایمن سازی کامل خطوط ریلی که در منطقه مسکونی اراک قرار دارد در دستور کار قرار گیرد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.