بازدید سایت : ۲۹۸۸۱

زائران اربعین بلیت پروازهای رفت و برگشت خود را در ایران تهیه کنند

حضور زائران در پروازهای رفت از ایران در فرودگاه سه ساعت قبل از پرواز الزامی است.

تین نیوز

حضور زائران در پروازهای رفت از ایران در فرودگاه سه ساعت قبل از پرواز به جهت انجام تشریفات اداری، گذرنامه، پرداخت خروجی، دریافت ارز مسافرتی و... الزامی است و حضور مسافران جهت پروازهای برگشت از فرودگاه های نجف و بغداد ۵ ساعت قبل از پرواز الزامی است و گیت خروج مسافرین در پروازهای خارجی یک ساعت قبل از پرواز بسته خواهد شد.

به گزارش تین نیوز از وزارت راه و شهرسازی، حضور زائران در پروازهای رفت از ایران در فرودگاه ۳ ساعت قبل از پرواز به جهت انجام تشریفات اداری، گذرنامه، پرداخت خروجی، دریافت ارز مسافرتی و... الزامی است. گیت خروج مسافرین در پروازهای خارجی یک ساعت قبل از پرواز بسته خواهد شد.

همچنین حضور مسافران جهت پروازهای برگشت از فرودگاه های نجف و بغداد ۵ ساعت قبل از پرواز الزامی است. با توجه به انجام دو مرحله بازرسی (خودرو و مسافر) و صف های طویل ایجاد شده در مسیر، لازم است زائرین با در دست داشتن بلیت و گذرنامه زمان حضور خود در فرودگاه را مدیریت کنند.

پیشنهاد می شود زائران بلیت پروازهای رفت و برگشت خود را در ایران تهیه کنند. بلیت در فرودگاه های کشور عراق و یا پای پرواز صرفا به صورت دلاری فروخته می شود.

لازم است زائران بلیت خود را از دفاتر فروش بلیت شرکت های هواپیمایی معتبر خرید کنند و در هنگام خرید شماره همراه در دسترس خود را ارائه تا هر گونه تغییر در ساعت پرواز و یا تاخیر احتمالی را شخصا دریافت کنند.

شایان ذکر است در صورت مفقود شدن پاسپورت زائران، لازم است با هماهنگی نماینده کنسولی در فرودگاه نجف و یا نماینده شرکت هواپیمایی، مراتب پیگیری از کنسول محترم در نجف و یا بغداد به صورت حضوری توسط مسافر انجام پذیرد. بنابراین در خصوص این افراد زمان لازم برای رفت و برگشت به داخل شهر نجف و اخذ نامه خروج از کشور عراق ، نیز بایستی علاوه بر زمان ۵ ساعت محاسبه شود.

با توجه به ابلاغیه وزارت امور خارجه ، حمل پاور بانک در بار یا همراه مسافران در پروازهای فرودگاه های عراق ممنوع است. همچنین آن کشور لیست ۱۰۹ قلم داروی ممنوعه به کشور عراق را نیز طبق فایل پیوست اعلام کرده است.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.