| کد خبر: 267379 |

تخلیه و بارگیری ۱۹۴ میلیون تن کالا در بنادر طی ۱۰ ماه گذشته

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در ۱۰ ماه گذشته ۱۹۴ میلیون تن کالا در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده که رشد ۶ درصدی داشته است.

تین نیوز

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در ۱۰ ماه گذشته ۱۹۴ میلیون تن کالا در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده که رشد ۶ درصدی داشته است.

به گزارش تین نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عادل دریس مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: میزان تخلیه کالا های نفتی تا پایان دی سال ۱۴۰۲ در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی، معادل ۲۳ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۶۳۹ تن، میزان تخلیه کالا های غیرنفتی معادل ۴۱ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۳۲۰ تن و مجموع تخلیه کالا های نفتی و غیرنفتی معادل ۶۵ میلیون و ۳۶۳ هزار و ۹۵۹ تن بوده است.

به گفته وی میزان بارگیری کالا های نفتی در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی تا پایان دی ماه امسال، معادل ۶۸ میلیون و ۱۶۵ هزار و ۱۰۹ تن، میزان بارگیری کالا های غیرنفتی ۶۰ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۳۸۹ تن و مجموع بارگیری کالا های نفتی و غیرنفتی معادل ۱۲۸ میلیون و ۷۱۴ هزار و ۴۹۸ تن بوده که در مجموع  رشد ۶ درصدی در بخش کالا های نفتی، رشد ۲۵ درصدی در بخش کالا های غیرنفتی و رشد ۱۴ درصدی در بخش کالا های نفتی و غیرنفتی داشته است.

دریس در خصوص میزان تخلیه و بارگیری کالا های نفتی هم گفت: مجموع تخلیه و بارگیری کالا های نفتی تا پایان دی ۱۴۰۲، معادل ۹۱ میلیون و ۷۲۷ هزار و ۷۴۸ تن و جمع تخلیه و بارگیری کالا های غیرنفتی ۱۰۲ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۷۰۹ تن بوده؛ همچنین مجموع تخلیه و بارگیری کالا های نفتی و غیرنفتی در همین مدت معادل ۱۹۴ میلیون و ۷۸ هزار و ۴۵۷ تن بوده که حاکی از رشد ۴ درصدی در بخش تخلیه و بارگیری کالا های نفتی، رشد ۱۲ درصدی در بخش تخلیه و بارگیری کالا های غیرنفتی و رشد ۸ درصدی در بخش تخلیه و بارگیری کالا های نفتی و غیرنفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مدیر کل امور بندری در ادامه اظهار کرد:  میزان تخلیه و بارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری نیز تا پایان دی ماه سال ۱۴۰۲، معادل ۲ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۴۳۴ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری طی مدت مشابه سال گذشته، رشد ۶ درصدی را نشان می دهد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟